Mac OS X Lion i Retina Display w MacBooku

Miłość Apple'a do ekranów wysokiej rozdzielczości zdążyliśmy już poznać w urządzeniach mobilnych. Ale, jak wskazuje nam na to system Lion, piękne wyświetlacze spotkamy również na naszych biurkach.

Opublikowany wczoraj podgląd OS X Liona sugeruje, że wkrótce czeka nas niemała rewolucja w metodzie wyświetlania obrazu.  System ten ma być w pełni niezależny od rozdzielczości ekranu. Innymi słowy, elementy graficzne będą mogły w nim być skalowane bez zmiany w szczegółowości.

Nie jest to coś absolutnie nowego. Pierwsze tego typu mechanizmy pojawiły się już w Mac OS X Tiger a także w Windows Vista. Lion ma wnieść jednak do skalowania DPI zupełnie nową jakość. Mechanizm, nazwany jako „tryby wyświetlania HiDPI”, pozwala na, jak sama nazwa wskazuje, obsługę obrazu z wysokim DPI. Działa on dokładnie tak samo, jak Retina Display w iPhone 4: deweloperzy tworzą elementy graficzne o podwójnym rozmiarze, pozwalając ekranowi na wyświetlenie dwukrotnie więcej szczegółów.

Na razie ekrany o dużej gęstości pikseli są bardzo drogie. Według niepotwierdzonych informacji, właśnie z tego względu iPad 2 będzie takowego pozbawiony. Ale na pewno, prędzej czy później, Apple pokaże MacBooka z „Retina Display”. A Lion jest już na nie gotowy.

0
Źródło: Mac Rumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.