Monitor wraz z podstawą waży zaledwie 2,9 kilograma

Najcieńszy monitor na świecie o grubości 7,2 mm

Firma LG Electronics prezentuje najcieńszy na świecie monitor LCD z podświetleniem LED, o przekątnej ekranu 21,5 cala. Grubość jego obudowy mierzy zaledwie 7,2 milimetra.

Chociaż początkowo model E2290V miał zadebiutować na rynku jeszcze w końcówce zeszłego roku, to po lekkim poślizgu, dopiero teraz trafia na rynek. Nowy monitor LG nie należy co prawda do najładniejszych (zwłaszcza podstawa – choć to kwestia gustu), ale za to może pochwalić się najcieńszą na świecie obudową – grubość zaledwie 7,2 milimetrów.

Model E2290V to nie tylko mniejsze rozmiary, bowiem urządzenie zużywa blisko o połowę mniej energii niż tradycyjne monitory LCD z podświetleniem CCFL. Ponadto zastosowane w nim diody LED nie zawierają rtęci, jak to ma miejsce w przypadku podświetlenia CCFL.

Monitor E2290V jest objęty programem „Punkt Honoru”. Punktem honoru jest każdy pojedynczy piksel, dowolny z milinów składających się na matrycę LCD. Norma ISO opisująca panele LCD dopuszcza nieprawidłowe działanie pewnej liczby pikseli.

Jednak zgłoszenie przez klienta LG w ciągu 30 dni od zakupu, nieprawidłowego działania choćby jednego piksela powoduje wymianę monitora na nowy.

Monitor LG E2290V jest już dostępny w polskich sklepach, w cenie około 1100 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.