Nokia E7 to końcowa nazwa Nokii N9 (na zdjęciu), czy też coś zupełnie nowego? Przekonamy się za tydzień

Nokia N950 z systemem MeeGo

Pierwszy smartfon Nokii z systemem operacyjnym MeeGo będzie nosił nazwę N950, zdradził dyrektor techniczny fińskiego producenta, Rich Green.

Następca modelu N900, a zarazem pierwszy smartfon, który będzie sprzedawany z systemem operacyjnym MeeGo, będzie nazywać się N950. To lekkie odejście do dotychczasowej nomenklatury, jaką stosowała Nokia dla swoich smartfonów, ale jest to wyraźne podkreślenie kontynuacji linii zapoczątkowanej w 2009 roku przez Nokię N900. Chociaż początkowo pierwszym modelem z długo wyczekiwanym systemem MeeGo miała być Nokia N9-00, to wiadomo, że taki model na rynku w ogóle się nie pojawi.

CTO fińskiego producenta, Rich Green, podczas swojego przemówienia na Nokia Developer Day, nie zdradził wielu szczegółów, dotyczących zarówno designu, jak i funkcjonalności.

Wiemy jednak, że system MeeGo, nawet jeśli pojawi się na rynku w większej niż jeden ilości urządzeń, będzie skazany na bycie „platformą deweloperską”. Rynek mainstream jest bowiem przeznaczony dla systemu Windows Phone 7.

Green wspomniał także, że smartfon z Meego pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Być może przyszłość platformy będzie uzależniona od wyników sprzedaży Nokii N950.

Poniżej relacja z przemówienia Richa Greena:

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.