Nowe UI systemu Symbian

Nokia pokazuje nowy interfejs użytkownika systemu Symbian

Podczas konferencji w Chinach, Jo Harlow odsłoniła rąbek tajemnicy nowego interfejsu użytkownika systemu Symbian. Zobacz, jak prezentuje się nowy ekran domowy.

Wygląda na to, że choć niektórzy już uśmiercili Symbiana, to jeszcze będzie nam dane ujrzeć całkiem nowy interfejs tego systemu. Chociaż już wiadomo, że długofalowy plan fińskiego producenta zakłada całkowite zastąpienie Symbiana systemem Windows Phone 7, to i tak Jo Harlow, szefowa działu smartfonów w firmie Nokia, pokazała prezentację, na której widać całkowicie nowe UI systemu, i to na Nokii N8.

Jak widać na załączonym obrazku, wszelkie informacje o kondycji telefonu, w tym profilu, baterii, łączności czy pamięci, wyświetlane będą na górze ekranu, tworząc swego rodzaju pasek stanu. Z dołu znikną natomiast dwa duże przyciski dotykowe („Opcje” i „Połącz”) oraz przycisk do przechodzenia między ekranami domowymi. Zastąpione one zostaną między innymi przyciskiem cofnij (do tej pory w ogóle nieobecnym).

Warto wspomnieć, że według wcześniejszych zapowiedzi, wszystkie smartfony z Symbianem^3 otrzymają aktualizację do najnowszej wersji. Oby jak najszybciej!

To jednak nie wszystko, bowiem na rynku mają pojawić się zupełnie nowe urządzenia z Symbianem, o lepszej specyfikacji technicznej.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.