Android IceCream będzie połączeniem Gingerbreada z Honeycombem

Nowy Android będzie połączeniem Gingerbreada z Honeycombem

Google

Na mobilnych targach w Barcelonie nie mogło zabraknąć wyszukiwarkowego giganta, który równie poważnie traktuje swój mobilny system operacyjny Android. Podczas swojej konferencji, Eric Schmidt, który w kwietniu ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Google’a, nie podał co prawda zbyt wielu szczegółów na temat nowej wersji OS-u, ale zdradził, iż będzie to połączenie dwóch obecnych już na rynku systemów – wersji 2.3/2.4 Gingerbread z wersją 3.0 Honeycomb.

Oficjalnie Schmidt nie zdradził także nazwy nowego systemu, ale mówiąc „zaczyna się od I i będzie nazwany po deserze” wyraził się na tyle klarownie, że już możemy oficjalnie nazywać nową wersję „IceCream”.

Najprawdopodobniej prace nad nowym systemem będą skupione głównie na unifikacji interfejsu dla mniejszych i większych ekranów – tak, aby OS był zoptymalizowany zarówno dla smartfonów, jak i tabletów.

Schmidt nie zdradził także, kiedy możemy spodziewać się nowej wersji Androida. Przypomniał jednak, że nowe wersje systemu pojawią się na rynku co pół roku, zatem IceCream powinien zadebiutować w okolicach września/października.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News