Nokia C7 mierzy 117 x 57 x 10,5 mm, zaś waży 130 gramów

Nowy Symbian już jest, rewolucji jeszcze nie ma

Nokia

Mamy dwie wiadomości dla użytkowników smartfonów Nokii z systemem Symbian^3 – jedną dobrą i jedną złą. Zacznę od tej dobrej – fiński producent wydał właśnie pierwszą aktualizację dla swojego nowego OS-u, oznaczoną numerkiem 1.1. Zła wiadomość natomiast jest taka, że owe uaktualnienie nie jest tym, na co wszyscy czekali – nie spodziewajcie się więc rewolucji, a zaledwie kilku nowych, mało przydatnych funkcji.

Pierwszą z nich jest ulepszona komunikacja, za sprawą możliwości akceptowania zaproszeń na spotkania bezpośrednio z e-maila oraz zintegrowania z mapami, aby można było zlokalizować miejsce spotkania. Dalej mamy kilka nowych funkcji dla użytkowników N8, ukrytych wewnątrz preinstalowanej aplikacji Quick Office 6.4, jak na przykład przybliżanie i oddalanie dokumentów w Wordzie. Na koniec, w aktualizacji zmieszczono także trzy nowe, „wysokiej jakości” gry, które notabene przez cały czas dostępne są z poziomu Ovi Store kompletnie za darmo.

Aktualizacja dla Nokii C7 już jest dostępna, natomiast modele N8 i C6-01 otrzymają uaktualnienie na początku przyszłego tygodnia.

Z pewnością nie na to, Nokia wydała w 2010 roku 4 miliardy dolarów. Przynajmniej mamy taką nadzieję…

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News