Oparty na przetwarzaniu w chmurze Windows 8, będzie zoptymalizowany pod tablety

Pierwsza wersja beta systemu Windows 8 dla tabletów już we wrześniu?

Microsoft spieszy się z projektowaniem swojego nowego systemu, jak tylko może, wiedząc, że segment tabletów jest opanowany w tej chwili przez Apple'a. Dlatego Windows 8 nadchodzi wielkimi krokami.

Microsoft wyraźnie postanowił powalczyć na rynku tabletów. Oczywiście, sam urządzenia nie skonstruuje, ale zapewni dla niego oprogramowanie – system operacyjny Windows 8, zoptymalizowany pod tablety. Chociaż początkowo wydawało się, że to wizja przyszłości, to nowy OS firmy z Redmond może pojawić się na rynku wcześniej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Prace trwają w pocie czoła, abyśmy już we wrześniu 2011 roku mogli rozpocząć beta-testy nowej platformy, zoptymalizowanej pod dotyk.

Nowy Windows, oznaczony przez Microsoft nazwą kodową „Next” jeszcze w tym miesiącu ma wejść w fazę M2 (wczesna kompilacja, jeszcze przed wersją alfa), a wersja M3 ma zostać ukończona do końca lipca tego roku.

Wyciek dokumentu, który według redaktorów ZDNet jest w 99,99 procent oryginalny, potwierdza informację, że wersji beta nowego systemu Windows „Next” możemy spodziewać się już we wrześniu, podczas konferencji PDC (Professional Developers Conference).

W fazę RTM nowy OS ma natomiast wejść w okolicach wakacji 2012 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.