Według Komisji Europejskiej, uniwersalna ładowarka może powstać i tym projektem ma się zająć przez najbliższych parę lat

UE przedstawia: Euroładowarka do wszystkich telefonów!

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej dzisiaj otrzyma prototyp uniwersalnej ładowarki, która ma być kompatybilna z niemal wszystkimi urządzeniami na rynku.

Czy zdarzyło się Wam kiedyś, że nie mogliście pożyczyć ładowarki do telefonu komórkowego od przyjaciela lub kolegi, bo nie była kompatybilna z Waszym telefonem? Ta era już się kończy. Uniwersalna ładowarka kompatybilna z telefonami komórkowymi wszystkich marek to prosty pomysł, który Komisja promuje od wielu lat. Dzięki współpracy czternastu przedsiębiorstw i Komisji Europejskiej znaleziono rozwiązanie: jedną uniwersalną ładowarkę (onechargerforall.eu).

Nowe normy techniczne dla telefonów komórkowych z funkcją obsługi danych zostały opublikowane 29 grudnia 2010 r. Wiceprzewodniczący Antonio Tajani otrzyma dziś prototyp uniwersalnej ładowarki od Bridget Cosgrave, dyrektor generalnej DIGITALEUROPE – największego stowarzyszenia europejskiego przemysłu technologii cyfrowej.

Dzięki publikacji norm w grudniu 2010 r. producenci telefonów komórkowych mogą przystąpić teraz do wprowadzania wymaganych zmian w konstrukcji technicznej oraz testowaniu ładowarek przy zapewnieniu bezpieczeństwa i prawidłowego działania kompatybilnych z nimi telefonów.

Czternastu producentów – Apple, Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorola Mobility, NEC, Nokia, Qualcomm, Research In Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, TCT Mobile (ALCATEL mobile phones), Texas Instruments oraz Atmel – uzgodniło, że nowe uniwersalne ładowarki telefoniczne zostaną wprowadzone na rynek europejski jeszcze w 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.