Xperia Pro mierzy 13,5 mm grubości (niewiele, jak na smartfona z QWERTY), zaś waży 140 gramów

Sony Ericsson Xperia Pro – ekran dotykowy + klawiatura QWERTY + Android 2.3

MWC 2011

Nie tylko Motorola może być Pr o, co udowadnia firma Sony Ericsson, która właśnie poszerzyła swoją ofertę smartfonów o nowy model – Xperię Pro.

Urządzenie jest wyposażone w 3,7-calowy ekran TFT o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon z taktowaniem 1 GHz, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z fleszem LED i funkcją kręcenia filmów HD, złącze HDMI, 2-megapikselową kamerę z przodu, wysuwaną klawiaturę QWERTY, 320 MB pamięci wbudowanej flash, którą można rozszerzyć o 32 GB za pomocą kart microSD, a także baterię, zapewniającą do 7 godzin rozmów lub do 31 godzin odtwarzania muzyki. Nad wszystkim czuwać będzie podrasowany przez Sony Ericssona system operacyjny Android 2.3 Gingerbread.

SE obiecuje synchronizację skrzynki e-mailowej oraz edycję dokumentów Office bezpośrednio w urządzeniu. W smartfonie zastosowano także silnik Sony Mobile Bravia, dla poprawienia wyświetlanych materiałów oraz obiektyw Exmor R.

Xperia Pro będzie dostępna w trzech kolorach – czarnym, czerwonym i srebrnym. Na ryku ma pojawić się pod koniec drugiego kwartału 2011 roku.