Sprawdź, jakich haseł NIE WOLNO ci używać

Z niedawno przeprowadzonych badań przez ZoneAlarm wynika, że aż 79 procent internautów używa niebezpiecznych haseł. Sprawdź czy do nich nie należysz, oglądając 20 najczęściej używanych haseł.

Aż trudno uwierzyć, że ogromna liczba osób używa haseł typu „123456”, czy też „iloveyou”. Niestety, to prawda – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę ZoneAlarm. Aż 79 procent internautów używa haseł, które można w niezwykle prosty sposób odgadnąć – zazwyczaj są to stopniowo ułożone cyfry, imiona użytkownika tudzież jego sympatii, czy po prostu wyrażenia typu „iloveyou” lub „rockyou”. To zatrważające, ale aż 16 procent użytkowników jako swoje hasło, używa swojego pierwszego imienia. Najwięcej, bo 26 procent osób, układa swoje hasła z 6 znaków. Najmniejszy odsetek stanowią natomiast hasła 12- i 13-znakowe.

Jeśli używasz któregokolwiek hasła, przedstawionego w tabelce obok, natychmiast je zmień, ponieważ twój komputer nie jest bezpieczny. Jakich haseł należy unikać? Słów znajdujących się w słownikach, słów wymawianych od tyłu, wszelkiego rodzaju skrótów czy informacji osobistych, typu imię, data urodzin czy imię sympatii.

Jak zatem wygląda lista 20 najczęściej używanych haseł wśród internautów, które są jednocześnie najbardziej niebezpiecznymi hasłami? Widzicie ją na zdjęciu powyżej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.