Smartfony i telefony Samsunga zyskają funkcję cenioną przez biznesmenów

Supersmartfon Galaxy S II oficjalnie – wiemy już wszystko!

Samsung

Nikt nie mógł doczekać się dzisiejszej konferencji Samsunga, nawet jego pracownicy. Dlatego nieco wcześniej wiedzieliśmy już jak wygląda nowy smartfon koreańskiego producenta, a także wiedzieliśmy, czego mogliśmy spodziewać się w wyposażeniu. Teraz możemy jednak wszystko potwierdzić – oficjalnie. Jeśli uważałeś Samsunga Galaxy S za najlepszy smartfon na rynku, lepiej nie czytaj tego tekstu dalej – twe serce może tego nie wytrzymać.

Zanim zaprezentujemy wam pełną specyfikację modelu Galaxy S II (GT-I9100), zaczniemy od części teoretycznej. To najcieńszy smartfon świata – mierzy zaledwie 8,49 milimetra grubości. Opiera się na systemie Android 2.3 Gingerbread, wraz z nakładką TouchWiz oraz czterema zintegrowanymi hubami – do muzyki, gier, e-booków oraz serwisów społecznościowych.

  • Social Hub Premium to cała komunikacja w jednym miejscu – lista kontaktów, historia rozmów, status komunikatora internetowego i bieżące aktualizacje z serwisów społecznościowych. Poprzez hub można między innymi wysyłać e-maile (z funkcją push e-mail), wysyłać sms-y czy korzystać z platformy Social Network Service i uzyskać dostęp do wszystkich portali społecznościowych, a to wszystko w jednym miejscu.
  • Readers Hub, czyli coś dla nałogowych czytelników. Dzięki temu hubowi można przeczytać jedną z ponad 2,2 miliona dostępnych książek i powieści, czy jeden z 2 tysięcy globalnych i lokalnych gazet w 49 językach lub 2,3 tysiąca popularnych magazynów w 22 językach. Jednym słowem – dla każdego coś dobrego.
  • Game Hub zapewni możliwość szybkiego pobierania mobilnych gier – zarówno tych płatnych, jak i bezpłatnych. Oprócz tego, można będzie także pograć w popularne tytuły sieciowe, jak na przykład We Rule czy We City od ngmoco. Rozrywki dopełni trójzakresowy żyroskop, pozwalający na intuicyjne sterowanie w grach.
  • Music Hub – osobisty menadżer muzyczny i odtwarzacz w jednym z dostępem do ponad 12 milionów utworów z serwisu 7digital (niedostępne w Polsce).

Nową funkcją w smartfonie jest „Live Panel” – możliwy do dostosowania ekran domowy, agregujący dostępne w sieci materiały w czasie rzeczywistym. Galaxy S II ma również posiadać technologię rozpoznawania mowy, dzięki czemu kierowcy będą mogli na przykład wysyłać sms-y, mówiąc telefonowi co i komu ma wysłać. Samsung twierdzi, że usługa dostępna będzie w wielu językach, ale konkretów na razie nie ma.

W smartfonie zastosowano ekran wykonany w nowej technologii Super AMOLED Plus, który ma zapewnić szerszą gamę kolorów, wyższy kontrast i lepszą ostrość przy krawędziach od innych rozwiązań. Samsung obiecuje także szersze katy widzenia oraz lepszą widoczność przy świetle słonecznym. Nowy Super AMOLED Plus to także obniżenie poboru mocy w stosunku do ekranów o podobnych rozmiarach.

Zastosowany w smartfonie układ Samsunga, potrafi kodować i dekodować materiały filmowe w jakości 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. Możemy zatem rejestrować materiały Full HD, a następnie je oglądać. W wyposażeniu brakuje jednak złącza HDMI, w które wyposażona jest Nokia N8, nieradząca sobie ze standardem Full HD.

Samsung Galaxy S II zadebiutuje na rynku jeszcze w tym miesiącu, w „niektórych częściach Europy i Azji”. Cena na razie nieznana.

Specyfikacja techniczna:

System operacyjny:

Android 2.3 Gingerbread + 3D TouchWiz UX

Ekran

: 4,27″ SUPER AMOLED Plus, 800 x 480 pikseli

Procesor

: Samsung Exynos, 2 rdzenie z zegarem 1 GHz

Pamięć

: 1 GB RAM-u, 16 lub 32 GB flash, gniazdo kart microSD (do 32 GB)

Aparat

: 8 Megapikseli, autofokus, flesz LED, nagrywanie filmów 1080p/30 fps-ów

Aparat (przód)

: 2 Megapiksele

Łączność

: HSPA+ 21Mbps, WiFi 802.11a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Bluetooth 3.0, A-GPS

Porty

: microUSB, 3,5mm wyjście słuchawkowe

Bateria

: 1650 mAh