Wada konstrukcyjna chipsetu Cougar Point może opóźnić premiery nowych notebooków

Intel dał ciała, nowych MacBooków (szybko) nie będzie.

Niedawno odkryta wada konstrukcyjna chipsetu Intel Cougar Point, dotyczy zarówno desktopów, jak i notebooków. To może spowodować opóźnienie premiery nowych MacBooków Pro.

Serwis AppleInsider, po rozmowie z przedstawicielem firmy Intel, informuje, że wada konstrukcyjna chipsetu Intel 6 Series o nazwie kodowej Cougar Point dotyczy zarówno desktopowej, jak i mobilnej platformy Sandy Bridge. Jak do tej pory, na rynek z wadliwym układem trafiły jednak wyłącznie płyty główne dla komputerów stacjonarnych, których Intel sprzedał niespełna 8 milionów do dystrybutorów i dostawców OEM, a w ręce klientów miało trafić znacznie mniej.

Wiadomo jednak, że Intel wstrzymał produkcję wszystkich chipsetów Cougar Point, a więc także mobilnej odmiany, przeznaczonej dla notebooków, a rozpoczęcie masowej produkcji naprawionych układów ma rozpocząć się dopiero pod koniec lutego.

Tymczasem mobilna platforma Sandy Bridge miała zadebiutować w okolicach 20 lutego, ale najprawdopodobniej firma z Santa Clara do tego czasu się nie wyrobi, co oznacza możliwość opóźnień w dostarczeniu na rynek pierwszych notebooków, opartych na nowych procesorach Sandy Bridge, w tym także MacBooków Pro.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.