Wyniki ankiety

Waszym zdaniem: mocniejsze smartfony to więcej możliwości!

Wyniki ankiety "o czego może się przydać w smartfonie dwurdzeniowy procesor i mocna karta graficzna?"

Do czego może się przydać w smartfonie dwurdzeniowy procesor i mocna karta graficzna?

1. Do grania! – 385 głosów (25,3%)

No tak, żadna inna odpowiedź nie cieszyła się aż taką popularnością wśród naszych czytelników (i redakcji). Zresztą, nie ma się czemu dziwić – od lat, moc obliczeniowa naszych poczciwych, domowych blaszaków rośnie z tego samego powodu. Patrząc na zapowiedzi gier, które jeszcze w tym roku zostaną wydane na przykład na Androida, jedyne co mi przeszkadza to.. za mały ekran.

2. Odtwarzanie/nagrywanie filmów HD – 247/185 głosów (16,23% / 12,16%)

O ile odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p na ekranie z mniejszą przekątną niż 5 cali jest… nieco chybionym pomysłem, o tyle nagrywanie filmów w tej rozdzielczości, da użytkownikom całkiem spore możliwości jeśli chodzi o kreatywność. Do tego pojawiają się już smartfony, które oferują nagrywanie obrazu w 3D – z niecierpliwością czekam na urządzenia, które pojawią się za powiedzmy 5 lat…

3. Akceleracja flasha/szybsze przeglądanie stron www – 191/167 głosów (12,55% / 10,97%)

W poprzednich ankietach, daliście nam do zrozumienia, że mobilne surfowanie po sieci to jedna z najważniejszych funkcji dzisiejszych smartfonów. A w surfowaniu, jak wiadomo, szybkość jest najważniejsza – gdyby nie to, to wojny przeglądarkowe nie byłyby tak licznie komentowane na łamach naszego portalu.

4. Nie wiem ale lubię czuć moc w kieszeni – 105 głosów (6,9%)

To całkiem zdrowe podejście do tematu, o ile ktoś jest geekiem. W rozmowie z kolegami zawsze można napomknąć, że wasz smartfon jest w zasadzie szybszy niż wasz pierwszy komputer stacjonarny. Do tego ma jeszcze akcelerację 3D i.. widzieliście tą najnowszą gierkę?

5. Do niczego… – 242 głosy (15,9%)

Na wstępie pragnąłbym zaznaczyć, że jest to trzecia, najpopularniejsza odpowiedź w dzisiejszym odcinku WZ. Jak mniemam, ludzie, którzy traktują telefon jako urządzenie do dzwonienia, pisania sms’ów, okazyjnego odebrania poczty i przełączenie się w tryb nawigacji kompletnie nie są pod wrażeniem coraz to mocniejszych konfiguracji sprzętowych, bo „przecież wszystko działa na moim starym telefonie”. Rozumiemy to i szanujemy wasze zdanie. Jeśli chcielibyście je rozwinąć to zapraszamy do komentarzy.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News