Konsumenci wolą starego Windowsa?

Windows Phone 7 sprzedał się gorzej niż… Windows Phone Classic!

Windows Phone 7 na razie skromnie

Windows Phone 7 został wydany na rynek dopiero w listopadzie, co usprawiedliwia nieco jego wyniki sprzedaży, ale i tak mogło by być lepiej. Bowiem, jak się okazuje, w ostatnim kwartale roku 2010 roku telefony z Windows Phone 7 stanowiły 2% całkowitej sprzedaży. W tym samym okresie czasu, telefony z Windows Phone Classic (znane wcześniej jako Windows Mobile) sprzedały się dwukrotnie lepiej, stanowiąc 4% całkowitej sprzedaży.

Windows Phone 7 startuje bardzo powoli. Microsoft udostępnił go tylko dwom z czterech największych telefonii komórkowych w USA z niewielką ilością telefonów komórkowych. W wielu krajach (w tym w naszym) platforma ta jeszcze nawet oficjalnie nie ruszyła. Więc porównywanie „sprzedawalności” obu systemów nie jest do końca takie oczywiste

Tak, czy inaczej, to zupełnie inne podejście od konkurencji, która rzadko kiedy do tego stopnia segmentuje rynek, wprowadzając swój produkt stopniowo do różnych regionów. W przypadku Xboksa się to sprawdziło, ale czy mobilne Okienka powtórzą ten sukces?

Czytaj też: Android bije Symbiana