„AltF4” i „eRJotki” zwycięzcami warszawskiego półfinału DialNet Masters

AltF4" z Gimnazjum w Kolnie oraz "eRJotki" z III LO im. Marii Dąbrowskiej w Płocku zwyciężyły w warszawskim półfinale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

Drugi Mecz Mastersów odbył się dzisiaj w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Laureaci I–III miejsca w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej będą rywalizować ze sobą w czerwcowym finale we Wrocławiu.

Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „digi digi” z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ząbkach (2 miejsce) i „żółte długopisy” z Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce (3 miejsce). Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „De Luxe Masters” z IV Liceum Ogólnokształcącego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, a na trzecim – „Andrzej” z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W Warszawie o udział w Wielkim Finale rywalizowały zespoły z Augustowa, Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Ciechanowa, Garwolina, Grajewa, Kolna, Mińska Mazowieckiego, Ostrołęki, Płocka, Przasnysza, Radomia, Sokółki, Strzegowa, Sulejówka, Warszawy, Wyszkowa i Ząbek. Podczas dzisiejszego etapu czteroosobowe zespoły uczniów przy stanowiskach z podłączonymi do internetu laptopami wykonywały różnego rodzaju zadania z zakresu sieci komputerowych. Zestawy pytań przygotowali eksperci z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Kolejne Mecze Mastersów odbędą się w Lublinie (31 marca), Zielonej Górze (4 kwietnia), Łodzi (11 kwietnia), Legnicy (15 kwietnia) i Krakowie (18 kwietnia). We wszystkich siedmiu półfinałach bierze udział 1120 uczestników, najlepszych młodych internautów w Polsce. Mecze wyłonią 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski. 16 czerwca br. we Wrocławiu będą one walczyć w Wielkim Finale olimpiady. Dodatkowo, w konkursie magazynu „Chip”, wyłonione zostaną 2 zespoły. Zatem do finałowych rozgrywek przystąpią 44 drużyny – najsprawniejsze młode umysły informatyczne w kraju.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. O merytoryczną stronę olimpiady w tym roku zadbały: Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Intel oraz Cisco Networking Academy.

– Specjalnie dla nauczycieli-opiekunów grup, które zakwalifikowały się do półfinałów olimpiady DialNet Masters 2011, przygotowaliśmy ofertę bezpłatnych szkoleń instruktorskich w zakresie IT Essentials

– mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, Koordynator Programu Cisco Networking Academy w Polsce. –

Ukończenie pięciodniowego kursu (w tym 3 dni zdalnie, 2 dni w pracowni) pozwoli nauczycielom uruchomić akademię lokalną w programie Cisco Networking Academy w swojej szkole i prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć szkolnych lub zajęć dodatkowych

– dodaje.

Sponsorami tegorocznej edycji DialNet Masters są: Intel, BroadSoft, iSpot Apple Premium Reseller i Diallo – nowa telefonia komórkowa. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

Pozostałe etapy V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

PÓŁFINAŁY – Mecze Masterów:
do 18 kwietnia 2011 r.

KONKURS O „DZIKĄ KARTĘ” do Wielkiego Finału organizowany przez magazyn komputerowy „CHIP”:
do 15 maja 2011 r.

PROJEKT LOGOTYPU DLA NIEPELNOSPRAWNI.PL:
od 16 do 31 maja 2011 r.

SZKOLENIA SENIORA:
od 27 kwietnia do 31 maja 2011 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ:
16 czerwca 2011 r. we Wrocławiu

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.