„GrzybuTeam” i „Localhost4” – zwycięzcami lubelskiego półfinału DialNet Masters

Zespoły "GrzybuTeam" z Gimnazjum Publicznego im. Anny Jenke w Błażowej oraz "Localhost4" z II LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach zwyciężyły w lubelskim półfinale V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters.

Laureaci I–III miejsca w kategorii gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej będą rywalizować ze sobą w czerwcowym finale we Wrocławiu. Kolejne miejsca wśród gimnazjów zajęły drużyny: „Apollo 127.0.0.1” z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kolbuszowej (2 miejsce) i „” z Gimnazjum w ZSP w Jedliczach (3 miejsce). Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasowała się drużyna „Słoik Dżemu” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, a na trzecim – „mippit” z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu.

W Lublinie o udział w Wielkim Finale rywalizowały zespoły z Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Błażowej, Cmolasa, Dębicy, Jedlicz, Jędrzejowa, Kielc, Kolbuszowej, Krosna, Kurowa, Lublina, Międzyrzecza Podlaskiego, Pińczowa, Puław, Radzynia Podlaskiego, Rzeszowa, Skarżyska-Kamiennej, Strzyżowa i Zamościa. Podczas dzisiejszego etapu czteroosobowe zespoły uczniów przy stanowiskach z podłączonymi do internetu laptopami wykonywały różnego rodzaju zadania z zakresu sieci komputerowych. Zestawy pytań przygotowali eksperci z Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Kolejne Mecze Mastersów odbędą się w Zielonej Górze (4 kwietnia), Łodzi (11 kwietnia), Legnicy (15 kwietnia) i Krakowie (18 kwietnia). We wszystkich siedmiu półfinałach bierze udział 1120 uczestników, najlepszych młodych internautów w Polsce. Mecze wyłonią 42 najlepsze drużyny (21 drużyn gimnazjalnych i 21 ze szkół ponadgimnazjalnych) z całej Polski. 16 czerwca br. we Wrocławiu będą one walczyć w Wielkim Finale olimpiady. Dodatkowo, w konkursie magazynu „Chip”, wyłonione zostaną 2 zespoły. Zatem do finałowych rozgrywek przystąpią 44 drużyny – najsprawniejsze młode umysły informatyczne w kraju.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. O merytoryczną stronę olimpiady w tym roku zadbały: Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Intel oraz Cisco Networking Academy.

– Specjalnie dla nauczycieli-opiekunów grup, które zakwalifikowały się do półfinałów olimpiady DialNet Masters 2011, przygotowaliśmy ofertę bezpłatnych szkoleń instruktorskich w zakresie IT Essentials

– mówi Anna Czacharowska-Rybkowska, Koordynator Programu Cisco Networking Academy w Polsce. –

Ukończenie pięciodniowego kursu (w tym 3 dni zdalnie, 2 dni w pracowni) pozwoli nauczycielom uruchomić akademię lokalną w programie Cisco Networking Academy w swojej szkole i prowadzić kursy IT Essentials dla swoich uczniów w ramach zajęć szkolnych lub zajęć dodatkowych

– dodaje.

Sponsorami tegorocznej edycji DialNet Masters są: Intel, BroadSoft, iSpot Apple Premium Reseller i Diallo – nowa telefonia komórkowa. Patronatem medialnym wydarzenie objęli ESKA TV, radio ESKA, portal Onet.pl, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn komputerowy „CHIP” i magazyn „Integracja”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.