3CityCup 2011

3CityCup 2011 to pierwsza edycja trójmiejskiego konkursu informatycznego dla studentów. W ramach 3CityCup 5 drużyn zmagało się o tytuł najlepszej, a także o wyróżnienia Dziekanów MFI UG i ETI PG.

2 marca 2011 roku w auli nr 2 Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał pierwszej edycji trójmiejskiego konkursu 3CityCup. Formuła, cel i motto konkursu były oparte  o założenia kategorii Projektowanie Oprogramowania międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup. Główne cele konkursu to wspieranie innowacyjnych projektów tworzonych przez studentów i licealistów oraz budowanie porozumienia i współpracy między światami nauki i biznesu.

3CityCup jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce. Został zorganizowany przy współpracy kół naukowych KOLOR (wydział MFI UG), .NET PG (ETI PG) oraz firmy Microsoft. Organizatorzy otrzymali także wsparcie od firm Goyello, BetterSolutions i Telerik. Patronat medialny nad imprezą objął portal gdansk.pl, a rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej objęli wydarzenie patronatem honorowym.

Gala finałowa cieszyła się wielkim powodzeniem, na widowni znaleźli się zarówno studenci jak i licealiści. Organizatorzy szacują, że w trakcie wydarzenia przez salę wykładową przewinęło się ok. 250 widzów.

Do udziału w 3CityCup zgłosiło się 7 drużyn, z których w drodze eliminacji wyłoniono 5 najlepszych. Podczas finału każda z 5 drużyn zaprezentowała swój projekt, który wpisuje się w hasło przewodnie konkursu „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Wystąpienia uczestników były oceniane przez komisję sędziowską, w której zasiadali przedstawiciele władz wydziałów MFI UG oraz ETI PG oraz przedstawiciele firm Microsoft i Goyello. Przez cały czas komisja sędziowska była wspierana przez lożę ekspertów, w skład której wchodzili pracownicy naukowi obu uczelni oraz przedstawiciele firm BetterSolutions, Goyello, Jeppesen oraz Kainos.

Po długich obradach sędziowie postanowili przyznać 2 pierwsze miejsca. Zwycięzkie drużyny to:

Waćpany (w składzie Krzysztof Kowalski, Grzegorz Korszyłowski, Rafał Gordon oraz Bartosz Kałkus) z projektem zwiększającym bezpieczeństwo ruchu samochodowego oraz HigherLevel ( w składzie Kamil Stachowicz, Mateusz Puwałowski, Marek Olszewski oraz Mateusz Słomka) z projektem wspomagającym użytkownika w utrzymywaniu zdrowego stylu życia. Poza zwycięzcami udział w konkursie wzięli także: Rocky Team ( w składzie: Mateusz Bienias, Kamil Bednarczyk, Piotr Cholewa, Artur Rybak), Dark Walkers ( Wojtek Raczyński, Arkadiusz Koralewski, Michał Konewko, Maciek Kozera ) oraz wecode ( Łukasz Wasak, Adam Szuliński, Jan Szewczak).

Wydarzenie okazało się być wielkim sukcesem i wspaniałą możliwością do promowania aktywności studentów obu uczelni. Emocje związane z tegoroczną edycją jeszcze nie opadły, a organizatorzy w porozumieniu z władzami uczelni już planują organizację 3CityCup 2012.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów podczas krajowej edycji Imagine Cup.”

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.