Aparat, który jednocześnie kręci w Full HD i wykonuje zdjęcia 16 Mpix

Olympus prezentuje nowy aparat kompaktowy, który potrafi jednocześnie nagrywać filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz wykonywać 16-megapikselowe zdjęcia.

Olympus SZ-30MR to kompaktowy aparat cyfrowy, który jako pierwszy na świecie potrafi jednocześnie rejestrować filmy w jakości Full HD i wykonywać zdjęcia w pełnej rozdzielczości 16 Megapikseli. Tak przynajmniej twierdzi producent. Ponadto model ten wyposażono w podwójną stabilizację obrazu oraz szerokokątny obiektyw z 24-krotnym przybliżeniem optycznym o najkrótszej ogniskowej 25 mm (ekwiwalent dla małego obrazka).

Nowy aparat posiada także 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tysięcy punktów, zakres czułości ISO 80 – 3200, gniazdo kart pamięci SDHC, wbudowaną lampę błyskową, port USB z funkcją ładowania oraz złącze HDMI.

Oznaczenie „3D” na korpusie aparatu nie oznacza niestety, że jest on wyposażony w dwa obiektywy. Rejestrowanie zdjęć 3D odbywa się natomiast na zasadzie wykonania dwóch fotografii pod różnym kątem, a następnie ich połączeniu w jedno zdjęcie.

Olympus SZ-30MR trafi na półki sklepowe jeszcze w marcu, w niezbyt wygórowanej cenie 329 euro (ponad 1300 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.