LG, oprócz trójwymiarowego G-Slate'a (na zdjęciu), ma przygotowywać także tablet dla Google'a

Będzie tablet od Google’a

Według informacji serwisu Mobile-Review, Google we współpracy z firmą LG ma przygotowywać nowy tablet z systemem Android 3.0 Honeycomb – Google Nexus Tablet, który wpasowałby się idealnie w linię produktów Google’a. Tablet miałby się opierać na czystym systemie Google’a (bez żadnych dodatkowych interfejsów i nakładek) i jako pierwszy otrzymywałby wszelkie aktualizacje, zupełnie jak w przypadku smartfonów Nexus One i Two.

Wyglądu, ani tym bardziej specyfikacji technicznej urządzenia nie znamy, jednak ma ono pojawić się na rynku pod koniec lata lub na początku tegorocznej jesieni.

Nieco z innej beczki, po zamknięciu kodu źródłowego systemu Android 3.0, aby uniknąć nieautoryzowanych portów na urządzenia z mniejszymi ekranami, Google ponoć podpisało umowy z dostawcami sprzętu z systemem Android w wersji 2.x, zabraniające aktualizowania systemu do wersji 3.0 Honeycomb. Jeśli informacje te się potwierdzą, użytkownicy 7-calowego Samsunga Galaxy Tab mogą zapomnieć o Honeycombie.

Nie wiadomo jeszcze, jak z tą kwestią poradzi sobie HTC. Tablet o nazwie Flyer miał również zadebiutować ze starszą wersją systemu Android – Gingerbread, by jak najszybciej dotrzeć na rynek, a potem otrzymać aktualizację do wersji 3.0. Według źródeł Mobile-Review, Flyer ma jednak na większości rynków zadebiutować z Honeycombem, w maju.