Samsung kusi nas nowym Galaxy Tabem. Czujecie się skuszeni?

Galaxy Tab będzie cieńszy od iPada 2 (Aktualizacja!)

Z wersją 10,1-calową się nie udało, ale Samsung nadrobi to przy okazji Galaxy Taba 8,9

Apple zadziwiło świat przede wszystkimi rozmiarami nowego iPada 2. Tablet mierzy 8,8 mm grubości, zaś wazy ledwie 600 gramów. Dodatkowo jest najtańszym tabletem w tej chwili na rynku. To zmusiło firmę Samsung do przemyśleń o designie i cenie tabletu Galaxy Tab 10.1. Owe przemyślenia spełzły jednak na niczym i zmian w konstrukcji tabletu koreański producent nie zamierza wprowadzać, a o cenie na razie nic nie wiadomo. Samsung postanowił jednak w nieco inny sposób odgryźć się nadgryzionemu jabłku – prezentując jeszcze nowszego Galaxy Taba.

Na specjalnie zwołanej konferencji w Orlando, 22 marca 2011 roku zostanie przedstawiony nowy Galaxy Tab, tym razem o przekątnej ekranu 8,9 cala.

Informację taką zamieścił sam koreański producent na swoim koncie na Facebooku, dołączając do niej fragment zdjęcia nowego tabletu. Jeśli oczy nas nie mylą, zdjęcie przedstawia jeden z boków urządzenia, na którym znajduje się 3,5-milimetrowe złącze słuchawkowe. To daje nam wyobrażenie o tym, jak cienki jest nowy Galaxy Tab.

Więcej informacji – już 22 marca.

Aktualizacja:

Samsung pokazał jeszcze jedno zdjęcie – tym razem odkrywające cały design nowego tabletu. Zbyt wiele o urządzeniu powiedzieć nie można, jednak z pewnością będzie miało kamerkę, ekran w formacie 16:10 oraz niedużą ramkę wokół wyświetlacz. Zdjęcie zobaczycie w galerii powyżej.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News