Galaxy Tab będzie cieńszy od iPada 2 (Aktualizacja!)

Samsung na swoim koncie facebookowym poinformował o premierze nowego Galaxy Taba, tym razem o przekątnej 8,9 cala. Tablet ma być naprawdę cienki.

Apple zadziwiło świat przede wszystkimi rozmiarami nowego iPada 2. Tablet mierzy 8,8 mm grubości, zaś wazy ledwie 600 gramów. Dodatkowo jest najtańszym tabletem w tej chwili na rynku. To zmusiło firmę Samsung do przemyśleń o designie i cenie tabletu Galaxy Tab 10.1. Owe przemyślenia spełzły jednak na niczym i zmian w konstrukcji tabletu koreański producent nie zamierza wprowadzać, a o cenie na razie nic nie wiadomo. Samsung postanowił jednak w nieco inny sposób odgryźć się nadgryzionemu jabłku – prezentując jeszcze nowszego Galaxy Taba.

Na specjalnie zwołanej konferencji w Orlando, 22 marca 2011 roku zostanie przedstawiony nowy Galaxy Tab, tym razem o przekątnej ekranu 8,9 cala.

Informację taką zamieścił sam koreański producent na swoim koncie na Facebooku, dołączając do niej fragment zdjęcia nowego tabletu. Jeśli oczy nas nie mylą, zdjęcie przedstawia jeden z boków urządzenia, na którym znajduje się 3,5-milimetrowe złącze słuchawkowe. To daje nam wyobrażenie o tym, jak cienki jest nowy Galaxy Tab.

Więcej informacji – już 22 marca.

Aktualizacja:

Samsung pokazał jeszcze jedno zdjęcie – tym razem odkrywające cały design nowego tabletu. Zbyt wiele o urządzeniu powiedzieć nie można, jednak z pewnością będzie miało kamerkę, ekran w formacie 16:10 oraz niedużą ramkę wokół wyświetlacz. Zdjęcie zobaczycie w galerii powyżej.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.