Kręgi - jedna z nowości w Google+

Google Circles – konkurencja dla Facebooka?

Czy Google chce uruchomić nowy serwis społecznościowy - Circles?

Plotki plotkami, a fakty faktami – pomimo wczorajszej burzy, jaką wywołała pogłoska na temat uruchomienia nowego serwisu społecznościowego Google’a o nazwie Circles, chyba jednak Facebook może odetchnąć z ulgą. Nowa usługa miała zostać zaprezentowana w tym tygodniu, jednak firma z Mountain View stanowczo dementuje te doniesienia – w tym tygodniu nic nowego nie ujrzy światła dziennego. No dobrze, to może w przyszłym?

Nic z tego, bowiem rzekomi twórcy projektu Circles, tak właściwie nie wiedzą o co w tych wszystkich plotkach chodzi. Chris Messina, który według plotek miał być odpowiedzialny za nowy serwis społecznościowy Google’a, powiedział w wywiadzie dla AllThingsD „nie mam pojęcia o czym ty mówisz”.

Podczas konferencji NetworkEffect w Austin, przedstawiciele Google’a wyjaśnili, że ich firma nie zamierza wprowadzać własnego serwisu społecznościowego ani teraz, ani w najbliższej przyszłości. Mark? Wdech, wydech…

Warto też przypomnieć, że Google nie ma zbyt miłych doświadczeń ze społecznościowymi projektami – Google Wave to dobre, kreatywne narzędzie, ale nie sprawdziło się w szerszym zastosowaniu, natomiast Google Buzz przepadł w walce z Twitterem.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News