HP Touchpad kontra BlackBerry Playbook. Zbyt podobne?

HP twierdzi, że RIM skopiowało WebOS-a

Do niedawna nie mające ze sobą nic wspólnego firmy, HP i RIM, teraz zawzięcie rywalizują na rynku tabletów. I oto HP oskarża RIM o "nieudolne" kopiowanie ich systemu WebOS.

Między tabletami HP TouchPad oraz BlackBerry Playbook istnieje wiele zasadniczych różnic – jedną z nich są spore dysproporcje w rozmiarach obydwu urządzeń. Niby tylko 2,7 cala, ale różnica w formacie (4:3 versus 16:9) sprawia, iż Playbook jest niemal dwukrotnie mniejszy od Touchpada. To jednak nie hamuje firmy HP w oskarżeniach o kopiowanie ich systemu operacyjnego WebOS przez RIM. Czy ma do tego podstawy?

Cóż, pomimo różnicy w rozmiarach, trzeba przyznać, że systemy na obydwu tabletach wyglądają co najmniej podobnie. W obydwu programy otwierają się w kartach, które można łatwo przewijać korzystając z wielozadaniowości. W obydwu, zamykanie karty odbywa się poprzez „wyrzucenie” jej poza ekran. Co ciekawe, system BlackBerry Tablet w Playbooku rozpoznaje jednak znacznie więcej gestów, niż WebOS na Touchpadzie.

RIM na zarzuty odpowiada w ten sposób: Być może oba produkty są podobne, ale nie było to naszym zamierzeniem. Właściwie to uważam, że QNX (firma odpowiedzialna za system BlackBerry Tablet – przyp.red.) projekt systemu miała przygotowany jeszcze zanim rozpoczęliśmy z nią współpracę.

0
Źródło: Laptop mag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.