Polscy studenci intensywnie przygotowują się do udziału w dziewiątej edycji konkursu i odnoszą już pierwsze sukcesy

Imagine Cup 2011 – trzy dodatkowe kategorie lokalne

Do 1 kwietnia można nadsyłać swoje projekty do trzech polskich kategorii konkursowych Imagine Cup 2011 – Windows Phone 7 Award, Internet Explorer 9 Award oraz Windows Azure Award.

Studenci oraz uczniowie szkół średnich powyżej 16 roku życia zainteresowani udziałem w kategoriach Windows Phone 7 Award oraz Internet Explorer 9 Award mogą zgłaszać swoje projekty do 1 kwietnia. Aby wystartować należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.imaginecup.com/register, a następnie przystąpić do pracy.

Trzecia kategoria jest przeznaczona dla drużyn, które już złożyły swoje prace w kategoriach Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych oraz Projektowanie Gier, o ile wykorzystały w nich rozwiązania chmury obliczeniowej. Dwie najlepsze prace otrzymają specjalne wyróżnienie oraz ciekawe nagrody.

W kategoriach Windows Phone 7 oraz Internet Explorer 9 wyłonionych zostanie po pięciu zwycięzców. Otrzymają oni atrakcyjne nagrody, w tym telefony z systemem Windows Phone 7, wycieczki, netbooki oraz konsole Xbox 360.

„Osoby zainteresowane udziałem w kategorii Windows Phone 7 Award powinny do 1 kwietnia umieścić w serwisie Marketplace aplikację na telefon Windows Phone 7 stworzoną w technologii Silverlight lub XNA 4.0,

” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developer& Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft. –

„Podobnie w kategorii Internet Explorer 9 Award. Do udziału w niej zostaną zakwalifikowane osoby, które do 1 kwietnia przyślą do nas link do napisanej przez nich w HTML5 strony internetowej zintegrowanej z funkcjami Internet Explorer 9. Zachęcamy również wszystkie zespoły, które już biorą udział w tegorocznej edycji Imagine Cup 2011 do spróbowania swoich sił w kategorii Windows Azure Award.”

Konkurs Imagine Cup jest inspiracją dla wielu młodych ludzi. Poza rywalizacją w poszczególnych kategoriach konkursowych, w których  mogą zaprezentować swoje innowacyjne pomysły, Imagine Cup mobilizuje ich do organizowania lokalnych inicjatyw i eliminacji do konkursu. Studenci zrzeszeni w kołach naukowych.NET PG z Politechniki Gdańskiej oraz Kolor.NET z Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali trójmiejski odpowiednik konkursu – 3CityCup, który miał być swego rodzaju próbą generalną przed Imagine Cup. Celem konkursu było wypromowanie Imagine Cup wśród studentów uczelni Trójmiasta. W finale 3CityCup, którego honorowymi patronami zostali rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej, wystartowało 5 drużyn, których zmagania obserwowało ponad 250 widzów.

„Formuła, cel i motto konkursu wzorowane były na międzynarodowym konkursie Imagine Cup, którego celem jest wspieranie innowacyjnych projektów tworzonych przez studentów i licealistów,”

– powiedział dr hab. inż. Marek Moszyński, prodziekan ds. współpracy i promocji Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej

. – „Konkurs ten skupia się także na budowaniu porozumienia i współpracy między światami nauki i biznesu. 3CityCup jest jedyną tego typu inicjatywą w Polsce

.”

W 3CityCup zwyciężył projekt Car Accidents Recognition System (CARS) grupy Waćpany reprezentującej Politechnikę Gdańską. CARS to rozwiązanie służące do szybkiego wykrywania kolizji samochodowych. Na podstawie analizy zachowania pojazdu i otaczającego go świata CARS informuje służby ratunkowe oraz policję o wypadku drogowym. Określa przy tym precyzyjnie miejsce zdarzenia. Wiadomość o kolizji trafia także do wskazanych przez użytkownika osób.

W Polsce lokalne finały Imagine Cup organizowane są we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki. Sponsorami tegorocznej edycji konkursu zostały firmy Asseco Poland SA, Gildia Aniołów Biznesu, Park Technologiczny – Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu, Play oraz Xbox 360.

Użytkownicy serwisu Facebook mogą na bieżąco być informowani o konkursie przyłączając się do grupy Imagine Cup www.facebook.com/ImagineCupPoland. Więcej informacji o konkursie Imagine Cup oraz krajowych kategoriach konkursowych można znaleźć pod adresem http://www.imaginecup.pl.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.