McAfee, wraz z Intelem, zapewni ochronę poniżej poziomu systemu

McAfee już w rękach Intela

Fuzje

Firma Intel poinformowała o zakończeniu procedury przejmowania firmy McAfee. Tym samym firma McAfee weszła w skład Grupy Oprogramowania i Usług (Software and Services Group) Intela jako podmiot zależny. Prezes McAfee, Dave DeWalt, będzie podlegał Renée James, starszej wiceprezes i dyrektor generalnej Software and Services Group. Firma McAfee będzie jednak nadal rozwijać i sprzedawać produkty i usługi bezpieczeństwa pod własną marką.

Pierwsze owoce współpracy strategicznej obu podmiotów ujrzą światło dzienne w tym roku, przy czym w zamierzeniach mają one doprowadzić do całkowicie nowego spojrzenia na bezpieczeństwo i wszechobecne zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego.

Zarówno Intel, jak i McAfee uważają, że dotychczasowe podejście do bezpieczeństwa nie jest wystarczające do ochrony miliardów urządzeń łączących się z Internetem – komputerów PC, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń bezprzewodowych, telewizorów, samochodów, urządzeń medycznych czy bankomatów.

Zapewnienie bezpieczeństwa tak różnorodnych środowisk w sytuacji gwałtownego wzrostu zagrożenia wymaga całkowicie nowego podejścia wykorzystującego oprogramowanie, sprzęt i usługi, na czym planują skupić się obydwie firmy.