Najbogatsi na świecie – Gates drugi

Bill Gates na miejscu drugim z majątkiem szacowanym na 56 miliardów dolarów, a Larry Ellison na miejscu 5 - to najbogatsi ludzie świata IT. Sprawdź pozostałych!

Forbes opublikował najnowszą listę najbogatszych ludzi świata, liczącą 1210 osób, którzy zgromadzili majątek liczony w miliardach dolarów. Najbogatszym człowiekiem świata, drugi rok z rzędu, jest Carlos Slim – telekomunikacyjny magnat z Meksyku, którego majątek szacowany jest na 74 miliardy dolarów. Drugie miejsce zajął, od pewnego czasu zajmujący się wyłącznie działalnością charytatywną, Bill Gates – współzałożyciel i były prezes zarządu firmy Microsoft, na którego koncie znajduje się 56 miliardów dolarów.

Kolejnym przedstawicielem świata IT na liście najbogatszych miliarderów świata jest Larry Ellison – założyciel i prezes firmy Oracle, projektującej między innymi oprogramowanie do zarządzania bazami danych.

Już poza pierwszą dziesiątką, bo dopiero na 24 miejscu ex aequo znaleźli się dwaj założyciele firmy Google – Larry Page i Sergey Brin, którzy mogą pochwalić się majątkiem w wysokości 19,8 miliarda dolarów każdy. Page już wkrótce zastąpi Erica Schmidta na stanowisku dyrektora generalnego firmy z Mountain View.

Na 30 miejscu uplasował się Jeff Bezos – dyrektor generalny Amazona. 47-latek zgromadził 18,1 miliarda dolarów. Azim Premji, przewodniczący zarządu Wipro Technologies – mało znanej w Polsce, ale potężnej indyjskiej firmy projektującej oprogramowanie – znalazł się na 36 miejscu z wynikiem 16,8 miliarda dolarów.

44 na liście najbogatszych jest Michael Dell, założyciel i dyrektor generalny firmy Dell, amerykańskiego producenta wszelkiej maści sprzętu komputerowego. Majątek Della to 14,6 miliarda dolarów. Tuż za nim, na 46 miejscu, znalazł się Steve Ballmer – dyrektor generalny Microsoftu, którego majątek szacowany jest na 14,5 miliarda dolarów.

Najmłodszy na liście, wciąż pnący się w górę Mark Zuckerberg, założyciel portalu społecznościowego Facebook, jest już 52 z majątkiem w wysokości 13,5 miliarda dolarów. Drugi ze współzałożycieli Microsoft, Paul Allen, zgromadził 13 miliardów dolarów, co pozwoliło mu znaleźć się na 57 miejscu listy.

W pierwszej setce to już wszyscy ludzie IT. Na 106 miejscu znalazł się natomiast przewodniczący zarządu firmy Samsung, Lee Kun-hee z majątkiem 8,6 mld dolarów. Steve Jobs, współzałożyciel i dyrektor generalny Apple’a zajmuje 110 miejsce z wynikiem 8,3 mld dolarów. Jeszcze dyrektor generalny Google’a, Eric Schmidt z majątkiem 7 miliardów dolarów, zajmuje 136 miejsce.

Założyciel portalu aukcyjnego eBay, Pierre Omidyar, zajmuje 145 miejsce (6,7 mld dolarów). 232 jest Hiroshi Yamauchi – były prezes Nintendo, stojący za ogromnym sukcesem tego japońskiego producenta.

Pełną listę najbogatszych ludzi świata znajdziesz tutaj.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.