Najbogatsi na świecie – Gates drugi

Bill Gates na miejscu drugim z majątkiem szacowanym na 56 miliardów dolarów, a Larry Ellison na miejscu 5 - to najbogatsi ludzie świata IT. Sprawdź pozostałych!

Forbes opublikował najnowszą listę najbogatszych ludzi świata, liczącą 1210 osób, którzy zgromadzili majątek liczony w miliardach dolarów. Najbogatszym człowiekiem świata, drugi rok z rzędu, jest Carlos Slim – telekomunikacyjny magnat z Meksyku, którego majątek szacowany jest na 74 miliardy dolarów. Drugie miejsce zajął, od pewnego czasu zajmujący się wyłącznie działalnością charytatywną, Bill Gates – współzałożyciel i były prezes zarządu firmy Microsoft, na którego koncie znajduje się 56 miliardów dolarów.

Kolejnym przedstawicielem świata IT na liście najbogatszych miliarderów świata jest Larry Ellison – założyciel i prezes firmy Oracle, projektującej między innymi oprogramowanie do zarządzania bazami danych.

Już poza pierwszą dziesiątką, bo dopiero na 24 miejscu ex aequo znaleźli się dwaj założyciele firmy Google – Larry Page i Sergey Brin, którzy mogą pochwalić się majątkiem w wysokości 19,8 miliarda dolarów każdy. Page już wkrótce zastąpi Erica Schmidta na stanowisku dyrektora generalnego firmy z Mountain View.

Na 30 miejscu uplasował się Jeff Bezos – dyrektor generalny Amazona. 47-latek zgromadził 18,1 miliarda dolarów. Azim Premji, przewodniczący zarządu Wipro Technologies – mało znanej w Polsce, ale potężnej indyjskiej firmy projektującej oprogramowanie – znalazł się na 36 miejscu z wynikiem 16,8 miliarda dolarów.

44 na liście najbogatszych jest Michael Dell, założyciel i dyrektor generalny firmy Dell, amerykańskiego producenta wszelkiej maści sprzętu komputerowego. Majątek Della to 14,6 miliarda dolarów. Tuż za nim, na 46 miejscu, znalazł się Steve Ballmer – dyrektor generalny Microsoftu, którego majątek szacowany jest na 14,5 miliarda dolarów.

Najmłodszy na liście, wciąż pnący się w górę Mark Zuckerberg, założyciel portalu społecznościowego Facebook, jest już 52 z majątkiem w wysokości 13,5 miliarda dolarów. Drugi ze współzałożycieli Microsoft, Paul Allen, zgromadził 13 miliardów dolarów, co pozwoliło mu znaleźć się na 57 miejscu listy.

W pierwszej setce to już wszyscy ludzie IT. Na 106 miejscu znalazł się natomiast przewodniczący zarządu firmy Samsung, Lee Kun-hee z majątkiem 8,6 mld dolarów. Steve Jobs, współzałożyciel i dyrektor generalny Apple’a zajmuje 110 miejsce z wynikiem 8,3 mld dolarów. Jeszcze dyrektor generalny Google’a, Eric Schmidt z majątkiem 7 miliardów dolarów, zajmuje 136 miejsce.

Założyciel portalu aukcyjnego eBay, Pierre Omidyar, zajmuje 145 miejsce (6,7 mld dolarów). 232 jest Hiroshi Yamauchi – były prezes Nintendo, stojący za ogromnym sukcesem tego japońskiego producenta.

Pełną listę najbogatszych ludzi świata znajdziesz tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.