Uważaj - nie możesz ściągać z Sieci nielegalnych plików, jeśli jednocześnie je udostępniasz

Nielegalne oprogramowanie za 1,4 mln złotych

Nielegalne oprogramowanie o łącznej wartości 1,4 miliona złotych zabezpieczyli policjanci z Tarnowskich Gór. Z oprogramowania korzystała duża spółka, działająca w tamtym regionie.

W poniedziałek, 7 marca, funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Tarnowskich Górach, przeprowadzili czynności śledcze w siedzibie jednej z dużych spółek działających w regionie. W wyniku akcji zabezpieczono 4 jednostki centralne komputerów, 28 twardych dysków z zainstalowanymi nielegalnie programami oraz płyty CD. Wykorzystywane były one do bieżącej pracy. Wartość nielegalnego oprogramowania biegli oszacowali wstępnie na 1 400 000 złotych.

Akcje wymierzone w piractwo komputerowe w firmach, to nie tylko walka z nielegalnym wykorzystywaniem oprogramowania, ale przede wszystkim zwalczanie nieuczciwej konkurencji między firmami działającymi na rynku. Firmy pracujące na nielegalnym oprogramowaniu mogą zaniżać ceny dla klientów a tym samym stają się bardziej atrakcyjnym kontrahentem. Problem polega jednak na tym, że klienci nieświadomie wybierają nieuczciwego gracza, dyskwalifikując firmy uczciwie działające.

Właścicielom firmy z Tarnowskich Gór grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Poza tym muszą liczyć się ze stratami finansowymi, wizerunkowymi, ale przede wszystkim utratą zaufania klientów.

Źródło: Sztab Antypiracki
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.