Nokia szykuje cztery smartfony z Windows Phone 7 - dwa high-endowe i dwa ze średniej półki

Nokia ma 4 smartfony z WP7 i jeden tablet

Murtazin twierdzi, że Nokia przygotowuje cztery nowe smartfony z systemem Microsoftu

Eldar Murtazin, znany z rzetelnych i wiarygodnych przecieków, informuje na swoim koncie Twitterowym, że Nokia już pracuje nad czterema smartfonami z systemem Windows Phone 7 oraz nad jednym tabletem, najprawdopodobniej opartym na niezapowiedzianym jeszcze Windowsie 8. Dwa z nowych smartfonów mają być oparte na „konstrukcji 2”, która ponoć ma zawierać procesor z taktowaniem 800 MHz oraz rezystywny ekran dotykowy.

Plotka o rezystywnych ekranach to dość skomplikowana historia – w chińskich serwisach pojawiła się pogłoska o tym, iż HTC Ignate ma mieć rezystywny ekran, natomiast Eldar Murtazin w swoim Tweecie napisał, że fińska „konstrukcja 2” ma być taka sama, jak w HTC Ignate, po czym większość zagranicznych mediów stwierdziła, że na pewno „konstrukcja 2” będzie mieć rezystywny ekran, tak jak w telefonie HTC.

Naszym zdaniem to czysta nadinterpretacja, jednak na wyciągnięcie ostatecznych wniosków musimy poczekać do oficjalnej zapowiedzi nowych urządzeń Nokii. „Konstrukcja 1” zakłada natomiast użycie procesora z taktowaniem 1 GHz oraz pojemnościowego ekranu dotykowego.

Murtazin twierdzi także, że Nokia przygotowuje jeden tablet, który najprawdopodobniej opierać się będzie na jeszcze niezapowiedzianym systemie Windows 8.