Tak będą wyglądać nowe ikonki Symbiana^3

Symbian żyje i walczy, Nokia obiecuje nowe superfony!

W otwartym liście do programistów, przedstawiciel Nokii przekonuje, że wciąż warto pisać aplikacje pod Symbiana i zapewnia, że sama Nokia nie przekreśliła jeszcze tego systemu.

Pomimo podpisanej umowy z Microsoftem i naszego przekonania, że prędzej czy później Symbian zostanie uśmiercony, Nokia wciąż usiłuje nam, a przede wszystkim programistom mobilnych aplikacji, wmówić, że to jeszcze nie koniec. W otwartym liście do programistów, Purnima Kochikar, pani wiceprezes w firmie Nokia, przekonuje programistów aby ci szykowali się na potężną „symbianową” ofensywę. W 2011 i 2012 roku, Nokia ma bowiem wprowadzać nowe, mocne smartfony z procesorami taktowanymi zegarami ponad 1 GHz i dużą lepszą grafiką.

Kochikar przypomniała także, że Symbian wciąż jest liderem takich rynków, jak chiński, indyjski, rosyjski czy turecki, zatem fiński producent wciąż będzie wspierał tę platformę w najbliższych latach, przynajmniej w wybranych rynkach.

To jednak nie wszystko – w tegoroczne wakacje Nokia wyda pierwszą, sporą aktualizację dla systemu Symbian^3, o czym informowaliśmy was już wcześniej. Aktualizacja zapewni zupełnie nowy interfejs użytkownika, w tym nowy ekran domowy, ikony, przeglądarkę czy pasek stanu.

Aktualizacja „over the air” będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy już będących na rynku smartfonów z Symbianem^3.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.