Któż by nie chciał zamiast wysokiej klasy komputera HP, dostać laptopa Compaq Presario?

Nvidia drwi z postanowień sądu

Po wycofaniu z rynku wadliwych układów GPU, Nvidia zobowiązała się do wymiany laptopów tych osób, które wzięły udział w pozwie zbiorowym. Problem w tym, że siekierkę Nvidia zamienia na kijek.

Z pewnością niektórzy z was pamiętają, jak w maju 2009 roku niezadowoleni użytkownicy komputerów Apple’a, Della i HP złożyli zbiorowy pozew przeciwko Nvidii, która dostarczyła do ich laptopów wadliwe procesory graficzne, żądając wymiany uszkodzonych notebooków na nowe. Ugoda wydawała się mieć w miarę proste założenia – osoby z uszkodzonymi MacBookami i laptopami Della będą mogli naprawić je za darmo, natomiast laptopy HP, których naprawić się nie da, zostaną wymienione na nowe modele.

Teraz sprawa sprzed niemal dwóch lat powraca, jako że co najmniej jeden mężczyzna z wymiany laptopa nie jest zadowolony. Nvidia zaoferowała mu bowiem wartego 400 dolarów laptopa Compaq Presario CQ56-115DX, który nawet nie jest blisko półki cenowej jego starszego notebooka od HP.

Tymczasem z postanowień sądu wynika, że Nvidia powinna zapewnić powodom „taki sam komputer zastępczy lub podobnego rodzaju lub o podobnej wartości”.

Sprawa ponownie wyląduje na wokandzie. Wnioski o wymianę laptopa z wadliwym GPU Nvidii można składać tylko do 14 marca.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.