Oficjalny Android Gingerbread dla Samsunga Galaxy S!

Po Internecie krąży wiele nieoficjalnych, "garażowych" portów Gingerbreada dla Galaxy S a także kilka wersji beta. Wyciekła jednak ponoć oficjalna, ostateczna. Aktualizacja niebawem!

Najnowszy Android to system wciąż bardzo egzotyczny. Dostępny jest (w oficjalnej wersji) bowiem na chwilę obecną wyłącznie na dwa telefony: Nexus One i Nexus S. To się jednak ma wkrótce zmienić. Po pierwsze, linia Desire (począwszy od pierwszego HTC Desire) ma otrzymać aktualizację „w przeciągu najbliższych tygodni”. Jednak wygląda na to, że tajwańskiego giganta wyprzedzi Samsung.

Do Sieci wyciekł bowiem oficjalny (ponoć) i finalny ROM dla Galaxy S z Androidem w wersji 2.3.3. Jego wiarygodność ma ponoć poświadczać to, że pochodzi z centrum serwisowego Samsunga. Sam Samsung nieoficjalnie zapowiadał aktualizację na 30 marca i wygląda  na to, że słowa dotrzyma.

Co więcej, wywołana niedawno przez nas awantura o brandowanego Androida przyniosła efekty. Od środy jest już do pobrania wersja 2.2.1 Androida dla sieci Era, Orange i Plus (co ciekawe, o ironio, wciąż niedostępna dla niebrandowanych telefonów – operatorom i Samsungowi jednak gratulujemy). Można się więc spodziewać, że i Gingerbread szybko do nas trafi. Co więcej, wersja 2.2.1, oprócz olbrzymiej poprawy wydajności i komfortu pracy z telefonem, wprowadza również aktualizację bezprzewodową z telefonu, bezpośrednio z serwerów Samsunga. Tak, możemy zapomnieć o Kiesie. Ufff…

0
Źródło: Android Central
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.