Rok 2015: Windows Phone przegania iPhone’a

Microsoft pakuje grube pieniądze w promocję Windows Phone 7 i wyraźnie mu zależy na sukcesie na rynku smartfonów. Jednak wciąż niewiele znaczy, porównując go z wynikami Androida i iOS-a. Na razie.

Firma analityczna IDC pokłada dużą wiarę w mobilny system Microsoftu. Co ciekawe, IDC to nie byle kto: to jedna z wyżej postawionych firm w analitycznej branży. Jednak ich przewidywania na rok 2015 przyjmujemy z lekkim niedowierzaniem. Ich zdaniem bowiem Windows Phone będzie drugim najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.

IDC przewiduje, że rynek smartfonów zwiększy się o 50 procent, a Apple zajmie trzecie miejsce na podium. Android stanie się dominującym systemem, kontrolując połowę rynku. Jego największym konkurentem ma być Windows Phone, zdobywając 20 procent rynku, o pięć procent więcej niż iOS. Skąd taki optymizm? IDC uważa, że marka Nokii bardzo pomoże firmie Microsoft. Nokia obecnie jest wciąż najbardziej pożądanym telefonem komórkowym w ujęciu światowym, nie amerykańskim czy dowolnego innego pojedynczego rynku. W Indiach na trzy Nokie przypada jeden inny telefon. Podobnie w Chinach i w wielu innych krajach.

Nie zmienia to jednak faktu, że tak jak Windows Phone nam się bardzo podoba, tak sprzedaż rozczarowuje, a problemy z pierwszymi aktualizacjami systemu nie napawają optymizmem. Nowy, mocny gracz na rynku nam wszystkim się jednak bardzo przyda. Jeżeli Nokia i Microsoft opracują super-telefon, mamy na to szansę.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.