Sony NGP: przystępna cena i minimum 4,5 godziny pracy na baterii

Sony NGP mógłby być jeszcze szybszy, ale „zapaliłby wam spodnie”

Pogromcy mitów w akcji

David Coombes wyjaśnił podczas konferencji, że tak jak faktycznie w teorii konsola NGP jest wyposażona w wysokowydajny, czterordzeniowy procesor zdolny do bycia taktowanym 2 GHz, to nie zostanie on ustawiony na taką częstotliwość. Gdyby tak zrobiono, konsola rozładowałaby się natychmiastowo, jeżeli wcześniej nie doszłoby do przegrzania.

Niektórzy w mediach pisali, że to jest tak potężne jak PS3. Nie będzie taktowane to 2 GHz, bo baterii starczyłoby na 5 minut. I najprawdopodobniej podpaliłoby twoje portki

– tłumaczył Coombes.

Coombes podzielił się za to innymi szczegółami dotyczącymi konsoli. Dyski dla gier będą dostępne w dwóch wersjach: dwu- i czterogigabajtowej. A zatem gry nie będą mogły zajmować więcej pamięci, niż 4 GB. Dla porównania, typowa gra dla PlayStation 3 to 9 GB. Dla telefonu komórkowego: 10 MB. Coombes zapewniał też, że konsoli nie zabraknie pamięci.

NGP będzie dostępne, z 3G lub bez. Z czego ta pierwsza będzie również wyposażona w odbiornik GPS. Wersja tylko z WiFi będzie korzystała z usługi Skyhook do pozycjonowania konsoli na mapie (usługa to baza danych znanych hotspotów sieci bezprzewodowych, dzięki czemu można w niezłym przybliżeniu określić swoją pozycję).

Z ciekawostek: ekran dotykowy i touchpad będą w stanie określić siłę nacisku. Jednak nie za pomocą tradycyjnych czujników, a poprzez określanie powierzchni nacisku przez palec. Sam ekran będzie wyświetlał obraz o rozdzielczości 960 x 544 piksele z wygładzaniem krawędzi 4XMSAA, przez co ma praktycznie nie być widać jakichkolwiek pikseli.