Snow Leopard ma pecha do wpadek - wszystkie dzieją się tuż przed premierą Windows 7

Świętujemy dziesiąte urodziny Apple Mac OS X!

Pierwszy system z linii Mac OS X zadebiutował dokładnie dziesięć lat temu. Zasłynał gigantyczną listą błędów i niedoróbek. Z czasem jednak stał się bardzo mocnym graczem na rynku.

Mac OS uważany jest za jeden z trzech najlepszych systemów operacyjnych dla „normalnego” użytkownika. Konkuruje z Windows firmy Microsoft i Ubuntu firmy Canonical. Od pewnego czasu (a dokładniej od dziesięciu lat) Apple zmienił oznaczenia wersji systemu Mac OS zatrzymał się na dziesiątej wersji X, a w oznaczeniach zaczęły zmieniać się podwersje. I tak na rynku pojawiły się Mac OS X 10.0 Cheetah, 10.1 Puma, 10.2 Jaguar, 10.3 Panther, 10.4 Tiger, 10.5 Leopard i wreszcie obecnie najnowszy na rynku 10.6 Snow Leopard. Zapowiedziano też już edycję 10.7 Lion.

Mac OS X miał trudne początki. Jego pierwsza wersja była, co tu dużo ukrywać, beznadziejna. Obecnie jednak jest świetnym produktem i równym konkurentem dla Ubuntu i Windows. I tak jak możemy się spierać (patrz ankieta) który z systemów jest lepszy, tak wszyscy się zgodzimy, że Mac OS X należy do czołówki, a opracowane przez Apple’a rozwiązania napędzały rozwój konkurencji. Gigantowi z Cupertino gratulujemy więc udanego produktu i życzymy dalszych sukcesów w branży.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.