W tym roku odbywa się piąta, jubileuszowa edycja konkursu, zorganizowana w 60. rocznicę urodzin jej patrona

Szansa dla młodych naukowców – informatyków

Uwaga, młodzi wirtuozi informatyki! Na przesłanie aplikacji do konkursu o Nagrodę im. Lipskiego zostały tylko cztery tygodnie!

Do poniedziałku 18 kwietnia br. przyjmowane są zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodych naukowców informatyków. Aby wziąć udział w tym prestiżowym dla polskiej informatyki programie i wygrać 10 000 złotych, ufundowane przez Sage sp. z o.o., należy legitymować się dorobkiem naukowym w dziedzinie informatyki i mieć nie więcej niż 30 lat. Szczegółowe warunki aplikowania na stronie http://nagrodalipskiego.mimuw.edu.pl.

Konkurs adresowany jest do pracowników, doktorantów i studentów uczelni wyższych lub instytucji – tak państwowych, jak prywatnych – prowadzących badania naukowe w dziedzinie informatyki. Premiowane będą: aktywność kandydatów w pracy badawczej oraz twórcze podejście do problemów informatycznych.

Organizatorami konkursu są: Fundacja Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenie dla Maszyn Liczących, Polskie Towarzystwo Informatyczne, przy wsparciu firmy Sage sp. z o.o..  Patronami medialnymi tegorocznej edycji są: miesięcznik ‚Chip’, tygodnik ‚Computerworld’ oraz miesięcznik ‚Świat Nauki’.

Dr hab. Witold Lipski był wybitnym, przedwcześnie zmarłym polskim informatykiem. Stworzył imponujący dorobek naukowy obejmujący kombinatorykę, teorię wyszukiwania informacji oraz geometrię obliczeniową. W każdej z dziedzin wprowadził nowe idee i uzyskał ważne do dziś wyniki, które przyniosły mu światowy rozgłos.

Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią br.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.