G-Slate opiera się na platformie Nvivida Tegra 2 oraz systemie Android 3.0 Honeycomb

Trójwymiarowy G-Slate za 700 dolarów. Co na to Apple i spółka?

W jednym ze sklepów pojawił się już nowy tablet LG, wyposażony między innymi w kamerę 3D i stereoskopowy wyświetlacz. Cena to 700 dolarów. Jak wypada na tle konkurencji?

Chociaż iPad rozpoczął boom na segment tabletów rok temu, dopiero teraz praktycznie rozpoczyna się wojna producentów o ten rynek. Swoje produkty zaprezentowały takie firmy, jak Motorola, HTC, HP, Samsung oraz LG. Urządzenie tego ostatniego producenta zdecydowanie wyróżnia się z tłumu, między innymi wyposażeniem w kamerę 3D oraz wyświetlacz, na którym trójwymiarowe obrazy można oglądać ze specjalnymi okularami. Pełną specyfikację techniczną tego 8,9-calowego tabletu znajdziecie tutaj.

Teraz zastanówmy się nad jego ceną. U jednego z internetowych sprzedawców, G-Slate pojawił się w przedsprzedaży w cenie 699 dolarów (ponad 2000 złotych).

Tymczasem wiemy, że Motorola XOOM z pełnym wyposażeniem (3G+WiFi) kosztować będzie 800 dolarów, natomiast z samą łącznością WiFi – 600 dolarów. HTC Flyer natomiast kosztować będzie 669 euro, czyli powyżej 2650 złotych. Samsung jeszcze nie podał ceny swojego 10-calowego Galaxy Taba, ale obiecał, że będzie konkurencyjna.

Teraz nie pozostaje nam nic, tylko czekać aż Apple dzisiejszego wieczora zaprezentuje iPada 2. Jedno jest pewne – poprzeczka jest postawiona wysoko.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.