Waszym zdaniem: Idealny wyświetlacz w smartfonie powinien mieć około 4 cali

Jeszcze trochę i specyfikacja sprzętowa smartfonów zawstydzi konfiguracje niektórych, najnowszych laptopów. Tylko co z tego, skoro telefon nadal musi mieścić się w kieszeni? Spytaliśmy Was o optymalny rozmiar smartfonowego wyświetlacza.

Wyniki, jak to często bywa, przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Spodziewaliśmy się bardziej umiarkowanego podejścia do tematu, jednak okazało się, że nasi czytelnicy podzielają nasz światopogląd na temat tego, że „duże jest piękne”. Przynajmniej jeśli chodzi o rozmiar wyświetlacza.

4 i więcej cali

Surfowanie po sieci, korzystanie ze smartfonowych aplikacji, oglądanie zdjęć, czy filmów, pisanie za pomocą klawiatury dotykowej – to elementarne, drogi Watsonie, że wszystkie te czynności wykonuje się o wiele wygodniej na większych ekranach. Właściwie, jedyne wady większych ekranów, które jestem gotów uznać to: większe zużycie baterii i rozmiar. Co do zużycia energii, to i tak, jeśli korzystacie w pełni ze smartfonowych możliwości, codzienne ładowanie staje się przymusem. Niezależnie od rozmiaru wyświetlacza. Co do rozmiaru – no tutaj może być problem. Telefon nadal musi mieścić się w kieszeni spodni. Ale nie ma potrzeby demonizowania 4-ro calowych i większych wyświetlaczy. Kiedyś do kieszeni mieściły się przenośne odtwarzacze kasetowe (znane pod zupełnie inną nazwą, która niestety jest zastrzeżona i nie mogę jej użyć w tym kontekście) i nikt nie narzekał…

Wyniki:

  • Więcej niż 4,3″ – 242 głosy (11,77%)
  • 4,3″ – 467 głosów (22,71%)
  • 4″ – 603 głosy (29,33%)

I te mniejsze…

Im mniejszy ekran, tym… mniejsze możliwości. Za to telefon jest o wiele bardziej poręczny, lżejszy, mniej podatny na uszkodzenia (większy ekran, to większa szansa na jego uszkodzenie). No cóż, tak samo jak ja nie wykazaliście zbyt dużego zainteresowania ekranami poniżej 4 cali…

Wyniki:
  • 3,7″ – 357 głosów (17,36%)
  • 3,5″ – 282 głosy (13,72%)
  • mniej niż 3,5″ – 105 głosów (5,11%)
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.