Quo vadis, Windows Phone?

Windows Phone 7 wciąż bez aktualizacji

NoDo, czyli pierwsza istotna aktualizacja dla Windows Phone 7, miała się pojawić w poniedziałek. Nieoficjalnie wiemy o tym od samego Microsoftu. Gdzie ona jest?!

NoDo to nazwa kodowwa pierwszej istotnej aktualizacji Windows Phone 7. Dotychczas pojawiła się już jedna poprawka, ale nie wnosiła z punktu widzenia użytkownika nic nowego, szykowała jedynie system do przyjęcia owego NoDo. Wiemy też, co prawda nieoficjalnie, ale od Microsoftu, że miała pojawić się w poniedziałek. Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, usługa Windows Update świeci pustkami. Co się stało?

Na razie nie wiadomo. Microsoft (ponownie w sposób nieoficjalny, poprzez Twittera oddziału francuskiego) informuje, że to tylko nieznaczna obsuwa. Windows Phone 7 otrzyma NoDo (czyli, między innymi, Schowek, czyli największy brak systemu) jeszcze w tym miesiącu, a konkretniej 21 marca.

Zgadujemy, że Microsoft nie chce kolejnej wpadki z systemem aktualizacji. Wyżej wspomniana łatka, przygotowująca system do NoDo, napędziła strachu niektórym użytkownikom Samsunga Omnia 7. System, po aktualizacji, chciał się bez przerwy restartować. Jedyną radą (na którą wiele osób nie wpadło, czemu trudno się dziwić) było wyjęcie i włożenie baterii do telefonu. Nie świadczy to dobrze o mobilnych Okienkach. Biorąc pod uwagę niemowlęcy wiek Windows Phone 7 i niski poziom zaufania ogółu do tego systemu, Microsoft musi dać z siebie wszystko, aby obronić jakość systemu. Najwyraźniej tuż przed premierą wykryto w NoDo usterkę. To jednal są już tylko nasze spekulacje…

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.