Zadaj pytanie naszemu ekspertowi

W tej sekcji nasz ekspert będzie odpowiadał na Wasze pytania związane z tematyką private cloud.

Aby otrzymać odpowiedź na zadane pytanie wpisz poniżej swój adres mailowy:

Chcę otrzymać powiadomienia o innych publikowanych pytaniach.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę Burda Communications Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Topiel 23, 00-342 Warszawa (dalej również: „Spółka”) moich danych osobowych przekazanych oraz aktualizowanych w formularzu rejestracyjnym w celu prawidłowego i pełnego wykonania i funkcjonowania usług świadczonych przez Spółkę zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późniejszymi zmianami).

Wszystkie przesłane do naszego eksperta pytania, wraz z odpowiedziami będą publikowane w tym miejscu.

Pytanie: Czym jest private cloud?
Odpowiedź:

Definicja dopiero się krystalizuje, ale najważniejszym jej wyróżnikiem jest udostępnianie zasobów IT za pośrednictwem sieci i pobieranie opłat za stopień ich wykorzystania. Klient nie ponosi nakładów inwestycyjnych z góry i nie musi obawiać się niedoszacowania ani przeszacowania swoich potrzeb. Jednocześnie specjalizacja usługodawcy oraz efekt skali powoduje, że usługi takie powinny być wyższej jakości, a koszty dla klienta niższe, niż gdyby sam utrzymywał środowisko IT. Private cloud to rodzaj usługi chmury obliczeniowej, w której usługodawcą jest dział IT firmy, w której inne działy są klientami takiej chmury.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.