Sony na razie wygrywa z LG w patentowym sporze - może sprzedawać PS3 w Europie

Zakaz importu PS3 do Europy zniesiony!

Sony wygrywa, 300 tysięcy skonfiskowanych na granicach konsol Playstation 3 zostanie zwróconych, a LG zapłaci japońskiemu producentowi 130 tysięcy euro.

W błyskawicznej sprawie patentowej pomiędzy firmami Sony i LG, to japoński producent może świętować sukces. Na początku marca informowaliśmy was o nałożonym przez europejski Trybunał Sprawiedliwości zakazie importu konsol Sony Playstation 3 do Europy – powodem była skarga firmy LG, która domagała się udziału w zyskach ze sprzedaży konsoli za sprawą naruszenia patentów przez Sony na technologię Blu-ray.

Sprawa została już rozstrzygnięta, na korzyść Sony. Japońskiemu producentowi zostaną zwrócone wszystkie skonfiskowane urządzenia (w liczbie 300 tysięcy), a zakaz importu konsoli na teren Unii Europejskiej zostaje zniesiony. LG musi także zapłacić 130 tysięcy euro za koszty sądowe, a także upewnić się, że wszystkie konsole zostaną zwrócone firmie Sony – za każdy dzień zwłoki, LG będzie musiało zapłacić 200 tysięcy euro.

Werdykt nie oznacza wcale, że topór wojenny został zakopany. Patentowa wojna między dwiema firmami będzie trwać.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.