Aplikacje i Sieć w telewizorach Smart TV

Smart Hub to interfejs użytkownika, który posiadają telewizory Samsung Smart TV i urządzenia Blu-ray. Jest on rozwinięciem koncepcji [email protected] To nie tylko możliwość korzystania z Internetu za pośrednictwem telewizora, ale także nieograniczony i bezpłatny dostęp do jakichkolwiek treści, w każdej chwili. Z oferty kanałów telewizyjnych, Internetu, aplikacji i innych urządzeń, a wszystko to za pomocą pilota do telewizora. Wygodny sposób korzystania z tych treści umożliwiają widgety (m.in. Ipla, YouTube, Onet.pl, Gazeta.pl, Wp.pl, Skype, Facebook) oraz wyszukiwarka – Search All. Dodatkową funkcjonalnością Smart TV jest otwarta przeglądarka, która pozwala nawet na konwencjonalne przeglądanie stron internetowych.

Samsung uruchomił sklep z aplikacjami przeznaczonymi do urządzeń TV, który już teraz ma w ofercie ponad 300 aplikacji, a ich liczba dynamicznie rośnie. Dzięki setkom aplikacji dostępnych w sklepie z aplikacjami przeznaczonymi do telewizorów oraz specjalnym widgetom sami układamy własny program obejmujący tylko te filmy i seriale, które chcemy obejrzeć. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę z ekranu głównego i cieszyć się doskonałą jakością w trzech wymiarach – telewizory Samsung konwertują obraz z 2D do 3D w czasie rzeczywistym. Ponadto urządzenia Samsung Smart TV odtwarzają dźwięk 3D, który daje efekt przestrzeni i jest zsynchronizowany z trójwymiarowym obrazem.

zięki funkcjonalności Social TV można na żywo dzielić się swoimi wrażeniami, komentując oglądane programy na portalach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Samsung Smart TV to również cienka ramka telewizora o grubości z 5 mm p. Telewizory Samsung Smart TV, podobnie jak modele poprzednich serii, są kompatybilne z innymi urządzeniami marki (aparatami fotograficznymi, kamerami, notebookami, etc.), co umożliwia m.in. szybkie i sprawne przesyłanie danych pomiędzy nimi poprzez łącze WiFi.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News