Nowe aplikacje interaktywnie współpracujące z desktopowym Photoshopem

Adobe udostępnia SDK Photoshopa, optymalizuje go pod dotyk

Nowy pakiet SDK umożliwia szybkie opracowywanie interaktywnych aplikacji do tabletów, które komunikują się bezpośrednio z oprogramowaniem Photoshop CS5.

Firma Adobe zaprezentowała pakiet Software Development Kit (SDK) zapraszając programistów na całym świecie do opracowywania aplikacji mobilnych i tabletowych, które interaktywnie współpracują z oprogramowaniem Adobe Photoshop CS5 i Photoshop CS5 Extended. Mechanizm skryptowy w oprogramowaniu Photoshop CS5, wprowadzony jako uaktualnienie w nowej linii produktów Adobe Creative Suite 5.5, umożliwia aplikacjom do urządzeń Android, BlackBerry i iOS interaktywne komunikowanie się z oprogramowaniem Photoshop na komputerze stacjonarnym.

Na początek dostępne będą trzy nowe aplikacje dla iPada: Adobe Color Lava for Photoshop, Adobe Eazel for Photoshop i Adobe Nav for Photoshop.

Adobe Color Lava

umożliwia profesjonalnym twórcom mieszanie kolorów oraz tworzenie niestandardowych kolorowych próbek i motywów na urządzeniu iPad dotknięciami palców, a następnie wysyłanie ich z powrotem do programu Photoshop.

Aplikacja Adobe Eazel

, która wykorzystuje najnowsze technologie malowania, umożliwia artystom tworzenie palcami bogatych, realistycznych obrazów oraz wprowadza nowy rodzaj interakcji między farbami „mokrymi” i „suchymi”. Obrazy te można następnie integrować bezpośrednio w programie Photoshop CS5 jako elementy kompozycji lub w celu dalszego opracowania.

Adobe Nav

zwiększa efektywność przepływu pracy umożliwiając użytkownikom urządzeń iPad wybór narzędzi programu Photoshop i sterowanie nimi, dostosowywanie paska narzędzi, przeglądanie i powiększanie nawet 200 otwartych plików lub łatwe tworzenie nowych plików. Wszystkie trzy aplikacje wykorzystują ekran dotykowy tabletu iPad umożliwiając pełne realizowanie zdolności twórczych w podróży.

Pierwsze aplikacje zostały opracowane na tablety iPad i iOS, ale pakiet SDK umożliwia także tworzenia aplikacji na inne urządzenia, takie jak Android i BlackBerry. Programiści mają dostęp do bezpłatnego pakietu SDK na platformy Windows i Mac OS w serwisie Adobe Application Manager pod tym adresem.

Aktualni użytkownicy oprogramowania Photoshop CS5 mogą sprawdzić zalety połączenia z urządzeniami pobierając i instalując bezpłatną wstawkę dostępną w serwisie Adobe.com lub przez Adobe Application Manager, poczynając od 3 maja 2011 roku.

Aplikacje Adobe Color Lava, Adobe Eazel i Adobe Nav do programu Photoshop będą również dostępne oddzielnie od 3 maja 2011 roku w sklepie iTunes App Store.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.