Nowa linia smartfonów Wave z układem NFC na 2011 rok

Dwa nowe smartfony z Badą i układem NFC

Na drugą połowię 2011 roku Samsung przygotowuje premierę dwóch nowych, budżetowych smartfonów z systemem Bada 2.0 oraz układem NFC, pozwalającym wykonywać mikropłatności.

Już w czerwcu na rynek trafi smartfon Wave 578, po raz pierwszy zaprezentowany na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Model ten będzie wyposażony w układ Near Field Communications, pozwalający na korzystanie między innymi z mikropłatności, czy płacenia telefonem w sklepach i środkach komunikacji miejskiej, ale oparty będzie na systemie operacyjnym Bada w obecnej wersji 1.1. Nowa wersja autorskiej platformy Samsunga, pojawi się natomiast na nowym smartfonie o jeszcze nieznanej nazwie, który zadebiutuje we wrześniu tego roku. Model ten będzie wyposażony w 3,65-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 320 pikseli, 5-megapikselowy aparat z tyłu i kamerę VGA z przodu obudowy, Bluetootha 3.0 oraz łączność WiFi.

Drugi smartfon z Badą 2.0, którego nazwy także nie znamy, ma zadebiutować w listopadzie. Urządzenie posiadać ma 3,14-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, 3-megapikselowy aparat, Bluetootha 3.0 i WiFi.

Jak wynika z informacji indyjskich mediów, obecne smartfony z systemem Bada otrzymają aktualizację do wersji 2.0. Nowa Bada ma pojawić się najpierw na rynku indyjskim, w okolicach lipca 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.