Finaliści DialNet Masters z 35 miejscowości w Polsce

44:180 – takim wynikiem zakończyło się 7 półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, czyli tzw. Meczów Mastersów. 44 zwycięskie drużyny pokonały 180 zespołów i będą walczyć w czerwcowym finale o tytuł Mistrza Internetu i nagrodę główną – wycieczkę do USA.

Rywalizujące o tytuł Mistrza Internetu drużyny spotkały się w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Legnicy i Krakowie. Jednak nie tylko z tych miast pochodzą finaliści DialNet Masters. Mistrzem Internetu może zostać każdy, zarówno mieszkaniec dużego miasta, jak Gdynia, Kraków, Poznań czy Wrocław, jak i małych miejscowości, jak np. Błażowa, Choceń czy Suchy Las. 16 czerwca 2011 r. na Wielki Finał olimpiady przyjadą Mastersi z 35 różnych miejscowości w Polsce.

Wszystkie drużyny były znakomicie przygotowane do półfinałów i reprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności poruszania się w sieci. Mastersi okazali się niezwykle ambitni, zdeterminowani, dociekliwi i kreatywni.

Swoją pomysłowość i umiejętności uczestnicy olimpiady będą mogli wykorzystać, uczestnicząc w dodatkowych zadaniach. Mają one na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym i społecznym. Mastersi otrzymają zadanie zaprojektowania logotypu dla portalu niepełnosprawni.pl oraz przeprowadzenia szkolenia komputerowego „Surfuj z seniorem”

– mówi Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG S.A. –

Za udział w tych wydarzeniach finałowe drużyny otrzymają dodatkowe punkty, doliczane do tych zdobytych podczas Wielkiego Finału DialNet Masters

– dodaje.

Drużyny, którym nie powiodło się w pierwszych etapach olimpiady mają jeszcze szansę dołączyć do grona najlepszych. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ubiegłorocznym konkursem o „Dziką Kartę” magazynu komputerowego „CHIP” na finał DialNet Masters, do którego zgłosiło się aż 27 tys. chętnych zawodników, organizatorzy zdecydowali się kontynuować tę ideę także w tym roku. Już wkrótce na stronie www.dialnetmasters.pl zostaną opublikowane specjalne pytania konkursowe.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i przy merytorycznym wsparciu firmy Intel, Cisco Networking Academy, Politechniki Łódzkiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Patronatem medialnym wydarzenie objęli portal Onet.pl, magazyn komputerowy „CHIP”, ESKA TV, radio ESKA, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn „Integracja.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.