Finaliści DialNet Masters z 35 miejscowości w Polsce

44:180 – takim wynikiem zakończyło się 7 półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, czyli tzw. Meczów Mastersów. 44 zwycięskie drużyny pokonały 180 zespołów i będą walczyć w czerwcowym finale o tytuł Mistrza Internetu i nagrodę główną – wycieczkę do USA.

Rywalizujące o tytuł Mistrza Internetu drużyny spotkały się w Gdańsku, Warszawie, Lublinie, Zielonej Górze, Łodzi, Legnicy i Krakowie. Jednak nie tylko z tych miast pochodzą finaliści DialNet Masters. Mistrzem Internetu może zostać każdy, zarówno mieszkaniec dużego miasta, jak Gdynia, Kraków, Poznań czy Wrocław, jak i małych miejscowości, jak np. Błażowa, Choceń czy Suchy Las. 16 czerwca 2011 r. na Wielki Finał olimpiady przyjadą Mastersi z 35 różnych miejscowości w Polsce.

Wszystkie drużyny były znakomicie przygotowane do półfinałów i reprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności poruszania się w sieci. Mastersi okazali się niezwykle ambitni, zdeterminowani, dociekliwi i kreatywni.

Swoją pomysłowość i umiejętności uczestnicy olimpiady będą mogli wykorzystać, uczestnicząc w dodatkowych zadaniach. Mają one na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym i społecznym. Mastersi otrzymają zadanie zaprojektowania logotypu dla portalu niepełnosprawni.pl oraz przeprowadzenia szkolenia komputerowego „Surfuj z seniorem”

– mówi Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG S.A. –

Za udział w tych wydarzeniach finałowe drużyny otrzymają dodatkowe punkty, doliczane do tych zdobytych podczas Wielkiego Finału DialNet Masters

– dodaje.

Drużyny, którym nie powiodło się w pierwszych etapach olimpiady mają jeszcze szansę dołączyć do grona najlepszych. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie ubiegłorocznym konkursem o „Dziką Kartę” magazynu komputerowego „CHIP” na finał DialNet Masters, do którego zgłosiło się aż 27 tys. chętnych zawodników, organizatorzy zdecydowali się kontynuować tę ideę także w tym roku. Już wkrótce na stronie www.dialnetmasters.pl zostaną opublikowane specjalne pytania konkursowe.

V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy organizowana jest przez Telefonię DIALOG pod honorowym patronatem prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej i przy merytorycznym wsparciu firmy Intel, Cisco Networking Academy, Politechniki Łódzkiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Patronatem medialnym wydarzenie objęli portal Onet.pl, magazyn komputerowy „CHIP”, ESKA TV, radio ESKA, portal mmmojemiasto.pl, Wiadomości24.pl, edukacjanet.pl, niepelnosprawni.pl oraz magazyn „Integracja.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.