Wytęż wzrok i znajdź pięć szczegółów różniących te smartfony

Galaxy S to podróbka iPhone’a? Apple pozywa Samsunga!

Stało się - Apple pozywa firmę Samsung za kopiowanie ich produktów. Firma z Cupertino uważa, że smartfony i tablety z linii Galaxy zbytnio przypominają iPhone'a i iPada.

Sądowa batalia pomiędzy Apple’em i Samsungiem wisiała w powietrzu już od dawna. Pomimo tego, że produkty koreańskiego producenta używają systemu operacyjnego Android, to nie da się ukryć faktu, że wygląd chociażby ikonek, do złudzenia przypomina system iOS na iPhone’ie i iPadzie. Apple wreszcie zdecydowało się na złożenie pozwu, zwracając uwagę w jego treści nie tylko na „niewolnicze” kopiowanie swoich produktów w zakresie sprzętu i wyglądu oprogramowania, ale także na naruszenie patentów i znaków towarowych przez Samsunga.

W pozwie wymieniono między innymi smartfony Nexusa S, Galaxy S, Epic 4G oraz tablety Galaxy Tab. Samsung tymczasem do winy się nie przyznaje i zamierza „aktywnie” się bronić w sądzie.

Apple domaga się zakazu sprzedaży produktów z linii Galaxy, odszkodowania oraz uznania winy Samsunga. Smaczku dodaje fakt, iż Samsung jest etatowym dostawcą komponentów. Tylko w 2010 roku Apple wydało 5,7 miliarda dolarów na komponenty zamówione właśnie u koreańskiego producenta.

Relacje między dwoma producentami z pewnością się skomplikują.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.