Galaxy Tab 10.1 czy iPad 2 - który jest cieńszy?

Galaxy Tab 10.1 przetestowany. Lepszy od iPada 2?

Premiera nowego, cieńszego Galaxy Taba 10.1 zadziwiła wszystkich. Czy jednak lekka zmiana designu wystarczy, by zagrozić iPadowi 2? Sprawdź pierwsze testy.

Samsung myślał, myślał i wymyślił jakby tu dobrać się do skóry (tudzież obudowy) iPadowi. Koreańczycy najpierw pokazali niezbyt miłego dla oka Galaxy Taba 10.1, aby po premierze iPada 2 zadziwić świat i zaprezentować cieńszego i lżejszego Galaxy Taba, także z ekranem o przekątnej 10,1 cala. Czy jednak kosmetyczne zmiany w designie tabletu wystarczyły, aby zagrozić nowemu urządzeniu Apple’a?

Według wietnamskiego serwisu Tinhte.vn, którego redaktorzy już mieli nowego, cieńszego Taba w swoich rękach, jest na to szansa. Testowany egzemplarz miał zainstalowanego Android 3.0 w czystej wersji, chociaż ostatecznie tablet ma posiadać wersję z interfejsem Samsunga.

Wciąż rzeczą, której tablety z Androidem nie są w stanie przeskoczyć jest rozdzielczość ekranu – choć na papierze wygląda znacznie lepiej od tego, co proponuje iPad, to w rzeczywistości format 16:10 nie jest, łagodnie mówiąc, idealny dla tego typu urządzeń. iPadowe proporcje 4:3 dają większą powierzchnię roboczą ekranu, lepszą obsługę oraz lepsze wyważenie przy trzymaniu w rękach.

Filmik demonstracyjny możecie obejrzeć poniżej. Polecamy oglądać bez dźwięku:)

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.