Informacje o korkach na żywo

Korkowo.pl to portal, który ułatwi planowanie podróży

Prezentowane w serwisie informacje pochodzą od kilkunastotysięcznej, aktywnej społeczności użytkowników urządzenia Yanosik i portalu Yanosik.pl. Co ważne, Yanosik używany jest przede wszystkim przez kierowców aut osobowych, a nie tylko dostawczych i ciężarowych, które podlegają większym ograniczeniom prędkości. System na bieżąco gromadzi i przetwarza otrzymane dane, dzięki czemu mapa przedstawiająca sytuację na drogach aktualizowana jest co 15 minut.

Informacje prezentowane są graficznie na skalowalnej mapie drogowej Polski. Prędkości, z jakimi poruszają się pojazdy na danym odcinku, zaznaczone są kolorami z kilkustopniowej skali, natomiast utrudnienia drogowe ukazane są przy pomocy prostych ikonek z symbolami.

Użytkownik może zobaczyć, jakie obecnie panuje natężenie ruchu na drogach w całym kraju oraz w wybranej miejscowości. Ma także możliwość sprawdzenia gdzie natknąć można się na utrudnienia, takie jak np. kontrole drogowe czy wypadki. Dzięki tym informacjom może zaplanować trasę tak, aby ominąć problematyczne miejsca. Może również sprawdzić aktualną średnią prędkość, z jaką poruszają się pojazdy po wybranym mieście oraz zobaczyć, ile czasu zajęłaby podróż z wybranego miasta do innych przy obecnej sytuacji na drogach.

Korkowo.pl zawiera również kompletną i aktualną bazę fotoradarów w całej Polsce. Podobnie jak inne ważne punkty, oznaczone są one na mapie odpowiednimi ikonami.

Serwis dostępny jest także w wersji mobilnej na telefony komórkowe i smartfony pod adresem m.korkowo.pl. Użytkownik wybiera z jakiej mapy chce skorzystać: dynamicznej czy statycznej, następnie podaje interesujące go miasto i ulicę, a po chwili na ekranie telefonu wyświetla się mapa ukazująca aktualną sytuację w danej lokalizacji.