Razer Hydra dostępny w przedsprzedaży w maju

Kontroler ruchowy Razer Hydra dla… Pecetów!

Razer zapowiada kontroler Razer Hydra z sensorem ruchu, dostępny w sprzedaży jako osobny produkt oraz w zestawie z grą Portal 2 firmy Valve.

Do tej pory kontrolery ruchowe były domeną konsol do gier – na rynku mamy już Kinecta dla Xboksa 360, Move dla Playstation 3 oraz Wiimoty dla konsoli Wii. Wkrótce jednak także Pecetowcy będą mogli wybierać wśród tego typu kontrolerów. Microsoft planuje wypuścić Kinecta dla systemu Windows (już wydał SDK), Sony zapewni platformie PC obsługę kontrolerów Move, a Asus przygotował urządzenie WAVI Xtion.

Teraz prezentujemy wam propozycję Razera, która pierwszy raz ujrzała światło dzienne na tegorocznych targach CES. Kontroler ruchowy Hydra z technologią Sixsense w chwili wejścia na rynek, jest kompatybilny ze 125 grami, w tym takimi hitami jak Portal 2, Left 4 Dead 2, czy World of Goo.

Urządzenie można jednak samemu przystosować niemal do każdej gry, dzięki planowanemu udostępnieniu ściąganych z Internetu konfiguracji, jak również możliwości własnych ustawień mapowania ruchu.

W pudełku zestawu Razer Hydra znajdziemy dwa kontrolery oraz stację bazową. Jak twierdzi producent, kontroler Hydra cechuje niskie zużycie prądu i niska emisja pola magnetycznego, precyzyjny sensor wykrywający zmiany ruchu wielkości 1 mm i 1 stopnia oraz niskie opóźnienia. Co ważne, kontrolery nie muszą znajdować się w polu widzenia „bazy”.

Ceny

W przedsprzedaży, która rozpocznie się w maju 2011 roku, zestaw Razer Hydra z grą Portal 2 kosztować będzie 140 euro (około 600 złotych).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.