Lubię poniedziałki: Najdziwniejsze zastosowania iPada

Do czego służy tablet? Pytanie to odbija się echem od czasu oficjalnej premiery pierwszej generacji iPada. Poniższe zastosowania powinny Was... zaskoczyć.

iPady w szkołach, w restauracjach, zamiast rozkładów jazdy PKP i w tysiącu innych miejscach. Wyobrażacie sobie taką wizję świata? Ok, a bez tych rozkładów? Kto wie, do czego będziemy wykorzystywać najnowsze gadżety za 2-3 lata? Te 10 filmów, które są oczywiście utrzymane w dość „lekkim tonie”, udowadniają, że tablet nie jest tylko urządzeniem do wygodnego surfowania w sieci z pozycji kanapowej. Zresztą zobaczcie sami.

1. Pokazać Ci sztuczkę?

Japoński magik, Shinya Uchida uwierzył w slogany Apple’a, które opisywały iPada jako czystą magię. Chyba nie trzeba dodawać nic więcej.

2. iSkatePad

Panowie z programu „Will It Shred?” czekając na deskolotki z Powrotu do Przyszłości, umilają sobie czas konstruując równie dziwne co niedorzeczne konstrukcje. Na przykład deskorolkę na bazie iPada:

3. Nieważki iPad

Jak działa tablet w stanie nieważkości? Pewnie zastanawiacie się, czy ktoś to w ogóle sprawdził? Oczywiście, że tak. W sieci jest wszystko.

4. Szef kuchni poleca

Osobiście zakochałem się w tym pomyśle i chętnie odwiedzałbym restaurację, w której zamiast analogowych kart menu, goście korzystaliby z iPadów. Ciekawe jak ma się sprawa z napiwkami dla kelnerów…

5. Trochę kultury

Nowoczesny gadżet i muzyka klasyczna? Pianista Lang Lang nie widzi w tym połączeniu nic złego. Posłuchajcie jak brzmi Lot Trzmiela zagrany na urządzeniu Apple’a.

6. iPad w kuchni?

Oczywiście, że się przydaje. Szczególnie jeśli nie macie pod ręką deski do krojenia. Przy okazji, Konstanty podzielił się ze światem swoim talentem kulinarnym.

7. Hey DJ, spin that…

Dla mnie iPad to przede wszystkim wygodny gadżet do surfowania po sieci. Dla pani poniżej, to narzędzie do robienia muzyki… Lubimy jak dziewczyny mają jakąś pasję.

8. I doszliśmy do kotów

Internet, jak wszyscy wiedzą, składa się z dużej części ze śmiesznych filmów i zdjęć z kotami w roli głównej. Przed Wami Iggy, który zniżył się do poziomu człowieka i zechciał poświęcić chwilę na zabawę iPadem.

9. Zamiast radia w samochodzie

Świetnie i estetycznie wykonany projekt. Po co komu radio samochodowe, skoro można zamontować sobie tablet?

10. A tak nie róbcie…

Błagamy…