Nintendo Wii HD ma zadebiutować już w czerwcu!

Nintendo pokaże Wii HD na E3?

Według najświeższych plotek, już w czerwcu Nintendo ma zaprezentować swoją konsolę nowej generacji - Wii HD.

Jak informują zaufane źródła serwisu Neowin, konsola nowej generacji firmy Nintendo ma zadebiutować już na tegorocznych targach Electronic Entertainment Expo w czerwcu. Nowe urządzenie ma stawiać przede wszystkim na gry w jakości High Definition, chcąc niejako dogonić konkurencję w tym zakresie.

To zmiana o 180 stopni w strategii japońskiego producenta, bowiem największym atutem pierwszej konsoli Wii i tajemnicą jej sukcesu była grywalność gier, a nie piękna grafika. Miejmy tylko nadzieję, że Nintendo będzie w stanie utrzymać poziom rozrywki dostarczanej przez ich konsolę, podnosząc jednocześnie efekty wizualne.

Nintendo jest już gotowe, aby zapowiedzieć Wii HD, ale również pierwszą falę gier, przygotowaną dla nowej konsoli. Co więcej, „główna firma programistyczna”, przygotowująca gry dla Nintendo, szykuje już gry dla nowej konsoli i planuje wprowadzić je na rynek w pierwszym kwartale 2012 roku. To oznacza, że właśnie wtedy Wii HD może trafić na rynek, choć prawdopodobną datą jest również koniec 2011 roku – w sezonie świątecznym.

Według niepotwierdzonych informacji, kontroler nowej konsoli nie będzie tylko „odświeżonym” Wiimote’em, ale zupełnie nowym kontrolerem z wbudowanym ekranem HD. Możliwości graficzne Wii HD mają natomiast przewyższyć to, co dzisiaj oferują Xbox 360 oraz Playstation 3. Czerwcu, nadchodź!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.