Nokia X7 z nowym Symbianem już oficjalnie

Nokia oficjalnie prezentuje smartfona o oznaczeniu X7, który jest wyposażony w 4-calowy ekran AMOLED, 8-megapikselowy aparat oraz uaktualniony system Symbian^3.

W kategorii ‚smartfony dla rozrywki’ pojawia się nowy konkurent na rynku – Nokia X7. Z pewnością nie jest to, delikatnie mówiąc, najpiękniejszy smartfon jaki widzieliśmy, ale przecież o gustach się nie dyskutuje. Podyskutować natomiast możemy o wyposażeniu nowej Nokii, której sercem jest ten sam, stary procesor ARM 11 z taktowaniem 680 MHz, obecny już w modelach N8 i E7. Za fotografię odpowiada 8-megapikselowy aparat cyfrowy z podwójnym fleszem LED i filmami HD, który także jest nam już znany – z Nokii E7.

Ponadto w wyposażeniu znajdziemy pokryty warstwą Gorilla Glass, 4-calowy ekran AMOLED o charakterystycznej dla Nokii rozdzielczości 640 x 360 pikseli, łączność WiFi 802.11 b/g/n, Bluetootha 3.0, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, 350 MB wbudowanej pamięci flash, 8-gigabajtowa karta microSD w standardzie, zaledwie 256 MB pamięci RAM oraz 1 GB pamięci ROM.

Nokia X7 trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2011 roku, a jej cena wyniesie 380 euro netto, co w Polsce powinno zaowocować ceną ponad 2000 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.